Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie

Odnośniki

Serwisy

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Menu

Treść strony

  • Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika

W  minioną środę (23 maja), uczniowie klas I  Szkoły Podstawowej w Wielgiem zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki. Gośćmi spotkania byli rodzice dzieci oraz dyrektor ZPO Dorota Pączek-Bazela. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez  starszych kolegów. Młodzi aktorzy, jako postaci z bajek, przedstawili prośby książki o właściwe traktowanie, uczyli pierwszaków jak postępować by stać się Rycerzem Książki. Zadawali także bajkowe zagadki, które sprawdziły znajomość bohaterów baśni i bajek. Potem, młodzi adepci, zostali pasowani na czytelników i obiecali, że będą kochać i szanować książki. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom, zakładkę  oraz pamiątkową przypinkę ufundowaną przez Ośrodek Kultury i Bibliotekę Gminy Wielgie. Furorę zrobił ogromny, śmietanowo- truskawkowy tort, który stanowił słodki  przerywnik imprezy. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Dziękujemy bardzo uczniom: Antonowicz Julii, Bykowskiej Julicie, Kurowskiej Aleksandrze, Słabowskiej, Magdalenie, Gajewskiemu Szymonowi oraz ich opiekunce Pani Katarzynie Falgowskiej za przygotowanie przedstawienia.

  • Pasowanie na czytelnika 1
  • Pasowanie na czytelnika 3
  • Pasowanie na czytelnika 4
  • Pasowanie na czytelnika 5
  • Pasowanie na czytelnika 6
  • Pasowanie na czytelnika 7
  • Pasowanie na czytelnika 8
  • Pasowanie na czytelnika 9

« wstecz

Dodatkowa treść

Banery

Kontakt

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie

ul. Starowiejska 81, 87-603 Wielgie

NIP:4660418245

tel: 542897470; 796-703-086

email: kkwiecinska@okib.pl; mszczupacka@okib.pl

Fotokod do strony www.okib.pl
[obiekt mapy] Dojazd do lokalizacji - Starowiejska 81

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.