Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie

Odnośniki

Serwisy

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Menu

Treść strony

 • Konkurs pięknego czytania

Czytam bo lubię

Konkurs pięknego czytania to tradycja bibliotek w Gminie Wielgie. Do tej pory w konkursowe szranki stawali uczniowie klas IV-VI w tym roku, z pięknym czytaniem zmierzyli się uczniowie klas I-III. Konkurs polegał na trzech etapach :klasowym, szkolnym i gminnym.

 • Święto ksiazki

Święto Książki

Drugiego kwietnia w bibliotekach akcentuje się Międzynarodowe Święto Książki dla dzieci .Tym razem musieliśmy przyspieszyć obchody z uwagi na Wielkanoc.

 • Zajecia plastyczne

Zajęcia w bibliotece

W okresie przed świątecznym nie mogło zabraknąć tematycznych zajęć plastycznych.Na zajęciach wielkanocnych gościliśmy klasy zerowe oraz dzieci ze świetlicy szkolnej.

Spotkanie DKK

 • Spotkanie DKK dla doroslych1
 • Spotkanie DKK dla doroslych 2
 • Spotkanie DKK dla doroslych 3
 • Spotkanie DKK dla doroslych 4
 • Spotkanie DKK dla doroslych 5
 • Spotkanie DKK dla doroslych 6
 • Spotkanie DKK dla doroslych 7
 • Przedszkolaki w bibliotece

Odwiedziny przedszkolaków

W dniu 7 marca, grupa dzieci młodszych z Akademii Przedszkolaka, wraz z opiekunkami, odwiedziła bibliotekę w Wielgiem. Przedszkolaki razem z bibliotekarzami wyszukiwały na bibliotecznych półkach książeczek o pieskach.

 • Ferie w bibliotece

Ferie w bibliotece

14 lutego w święto zakochanych w bibliotece w Wielgiem odbyły się zajęcia dla przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Wielgiem. Podczas spotkania dzieci wysłuchały bajeczki o Śpiącej Królewnie, wspólnie zaśpiewały i zgrały do zimowych piosenek oraz wykonały ozdobę walentynkową.

 • Wigilia DKK

Wigilia DKK dla dorosłych w Wielgiem

Jak co roku czytelnicy biblioteki uczestniczący w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki,spotkali się w okolicy świąt , (tym razem był to 13 grudnia) na uroczystej kolacji wigilijnej. Podczas tego spotkania zawsze podsumowujemy cały rok, wspominamy osoby, których już z nami nie ma oraz dzielimy się opłatkiem , składamy życzenia.

 • Program rozwoju czytelnictwa

Zakup nowości wydawniczych

Biblioteka w Wielgiem otrzymała dotację na zakup nowości książkowych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w Programie Wieloletnim „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1-Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych na kwotę 8052,00.
 • Zakładka lisek

Głośne czytanie z „Liskiem”

Na zakończenie tygodnia bibliotek, podczas cotygodniowego spotkania z książką, dzieci z oddziału przedszkolnego wysłuchały opowiadania o przygodach małego liska o imieniu Rudi. Po burzliwej dyskusji na temat przygód liska każde dziecko wykonało zakładkę z jego podobizną.

 • Laurki na Dzień Taty

Laurki na Dzień Taty

Dzień Ojca to szczególny i piękny dzień w roku, któremu towarzyszy magiczna atmosfera. W tym dniu wszyscy tatusiowe obchodzą swoje święto, a dzieci mogą okazać im swoją miłość i szacunek. Z tej okazji dzieci z oddziałów przedszkolnych wysłuchały wiersza pt. ,,Tata” , opowiadały o ciekawych i śmiesznych sytuacjach w swoim życiu z udziałem taty.

 • Gminny Konkurs Pięknego czytania

VIII edycja Gminnego Konkursu Czytelniczego

VIII edycja Gminnego Konkursu Czytelniczego pn. Zostań mistrzem pięknego czytania.” z uwagi na remont biblioteki ,odbyła się w dużej sali widowiskowej. Na potrzeby konkursu sala została specjalnie zaaranżowana tak aby uczniowie poczuli się w niej komfortowo i swobodnie. Zmagania 10 uczestników oceniała 4 osobowa komisja.

 • Pasowanie na czytelników

Pasowanie na czytelnika

W miniony poniedziałek (22 maja) najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Wielgiem zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki. Gośćmi spotkania byli rodzice dzieci oraz dyrektor ZPO w Wielgiem Dorota Pączek-Bazela i Bożena El-Maaytah.
 • Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci gościliśmy w bibliotece w Wielgiem uczniów klas II Szkoły Podstawowej z Wielgiego. Dzieci wysłuchały baśni „Brzydkie Kaczątko” i wykonały piękne kaczuszki techniką orgiami płaskie z koła.

 • Spotkanie dkk -Dziewczyny wyklęte

DKK w Wielgiem-„Dziewczyny wyklęte” Szymona Nowaka

„Dziewczyny wyklęte” Szymona Nowaka to książka opisująca losy kobiet prześladowanych w latach powojennych za działalność w podziemiu antykomunistycznym. Czytelnicy poznają tragiczne losy 16, często bardzo młodych dziewcząt, które za swoje przekonania traciły wolność, zdrowie oraz życie.

 • Zajęcia wielkanocne

Wielkanocne zajęcia plastyczne

5- tego kwietnia w bibliotece w Wielgiem odbyły się zajęcia plastyczne z udziałem uczniów klas IVb i IVc, których inspiracją były nadchodzące Święta Wielkanocne. Zadaniem poszczególnych grup było wykonanie z przygotowanych materiałów świątecznych ozdób. Pracę urozmaicały opowieści o wielkanocnych zwyczajach i tradycjach kultywowanych w domach rodzinnych dzieci.

 • Lekcja Andersenem

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Biblioteka w Wielgiem zorganizowała lekcję biblioteczną dla klasy II Szkoły Podstawowej w Wielgiem z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Dzień Książki ustanowiono w celu promowania literatury i grafiki dziecięcej oraz inspirowania najmłodszych czytelników do sięgania po książki. Data świętowania nie jest przypadkowa bo 2 kwietnia to dzień urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena, którego baśnie są znane dzieciom na całym świecie.
 • Spotkanie marcowe dkk

Pierwsze damy

We wtorkowe  popołudnie (28.02.2017) członkowie DKK spotkali się  w bibliotece  na omawianiu książki Kamila Janickiego pt."Pierwsze Damy II Rzeczypospolitej".Autor przedstawił historie trzech prezydentowych: Marię Wojciechowską, Michalinę Mościcką i Marię Mościcką. Klubowicze stwierdzili, że dzięki tej książce poznali nieznane im dotąd, ważne dla historii naszego kraju kobiety.
 • Karty walentynkowe

Dzień kota

17 lutego świętowaliśmy w naszej bibliotece Światowy Dzień Kota. W tym roku wzięły w imprezie udział dzieci z klasy I.  Panie bibliotekarki przygotowały dla nich mnóstwo atrakcji. W trakcie spotkania dzieci wysłuchały bajkę pt. ,,Kot w butach”, po której chętnie opowiadały o swoich puszystych pupilach. O ich śmiesznych  figlach, co jedzą i jak je pielęgnują.

 • Karty Walentynkowe

Karty Walentynkowe

W poniedziałkowy ranek pracownicy biblioteki gościli w swoich progach uczniów klas zerowych. Dzieci wykonały piękne karty walentynkowe oraz wysłuchały wierszyków pt. „Narzeczeni”, „Zaręczyny, „Ślub”, „Wesele” autorstwa Grzegorza Strzebońskiego ze zbiorku „Moja rodzina”.

 • Głośne czytanie

Głośne czytanie

W każdy poniedziałek i środę biblioteka w Wielgiem organizuje głośne czytanie dla punktu przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej w Wielgiem ,w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Bibliotekarze ,zawsze dopasowują lekturę  do upodobań małego słuchacza, tak, by czytanie było odczuwane jako przyjemność  i prawdziwa przygoda.
 • Obrazek bożonarodzeniowy

Życzenia Świąteczne

Wszystkim naszym czytelnikom i sympatykom życzymy :

zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia

 

 • ogłoszenie

Uwaga czytelnicy!!!

W piątek 23 grudnia biblioteka w Wielgiem czynna do godz.13.00.

W okresie świątecznym biblioteka w Wielgiem zawiesza sobotnie dyżury.

Do pracy w sobotę powrócimy 14 stycznia.

 • Ramki w bibliotece

Ramki gipsowe w bibliotece

Zakończyliśmy cykl spotkań, podczas których wspólnie z dziećmi wykonaliśmy ozdobne ramki gipsowe. Do udziału w zajęciach zaprosiliśmy dzieci z klas drugich Szkoły Podstawowej w Wielgiem.

 • Zmiany

Uwaga czytelnicy !!!

06 grudnia (wtorek) biblioteka w Wielgiem czynna od 8.00 do 16.00.Zmiana spowodowana wyjazdem pracownika na szkolenie.
W środę ( 07.12.)od godz. 10.00 do godz. 13.00 utrudniony dostęp do biblioteki- TYLKO WYPOŻYCZANIE. Szkolenie pracowników w zakresie wypożyczania w Maku+.
 • Spotkanie DKK

Spotkanie DKK

Czytaliśmy książki Anny Mulczyńskiej "Powrót na Staromiejską" i "Przyjaciółki ze Staromiejskiej". Ciekawostka, o której dowiedzieliśmy się z pierwszej książki, to kołdra Baby Jane. Przeczytajcie. Warto.

 • Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

W poniedziałek gościliśmy dużą, ponad stuosobową, grupę dzieci z okazji święta pluszowego misia. Dzieci przyszły ze swoimi ulubionymi pluszakami, którym odśpiewały gromkie sto lat. Były misiowe piosenki , zabawy, małe co nie co, czyli degustacja miodu. Dzieci wysłuchały tekstu „Miś i lalka” autorstwa Mari Łastowieckiej w interpretacji pani Doroty Pączek-Bazela. Na „deser” obejrzały jeden odcinek z kultowej już serii o Misiu Uszatku pt. Choinka.

 • Nowości książkowe

Październikowe nowości

Biblioteka w Wielgiem wzbogaciła swój księgozbiór o kolejne nowości książkowe. Zakup książek realizowany jest z  Programu Biblioteki Narodowej- Zakup nowości wydawniczych do bibliotek. Zapraszamy do korzystania z księgozbioru biblioteki.
 • Drzewko z pestek dyni

Pierwsza wizyta w bibliotece

W dniu 10. 10. 2016 r. uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej gościli w bibliotece w Wielgiem. Zajęcia rozpoczęły się od pogadanki w czasie której dzieci dowiedziały się, co znaczy słowo biblioteka i co się w niej znajduje. Uczniowie poznali też zasady zachowania się w bibliotece i korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Na zakończenie pracownicy Ośrodka Kultury przygotowali niespodziankę plastyczną. Dzieci wykonały drzewo z pestek dyni.

Jak nie czytam, jak czytam

„Jak nie czytam, jak czytam’’ to  hasło ogólnopolskiej akcji masowego czytania promującego czytelnictwo i biblioteki szkolne, do której włączyli się uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Wielgiem. 10 czerwca o godzinie dziesiątej uczestnicy akcji zebrali się w pobliżu szkoły z książkami, by ustanowić rekord czytania książek w jednym momencie. Manifestowali hasła: DOROŚLI NIE CZYTAJĄ? W MŁODYCH NADZIEJA! oraz CZYTANIA UCZCIE SIĘ OD NAS! Czytali i …doskonale się przy tym bawili.(zachęcam do obejrzenia galerii zdjęć).

Konkurs dla klas IV-VI pn. „Zostań Mistrzem Pięknego Czytania”

Uczestnicy konkursu dla klas IV-VI pn. „Zostań Mistrzem Pięknego Czytania” spotkali się 13 maja, w bibliotece w Wielgiem, podczas etapu szkolnego zmagań. Komisja w składzie: Dorota Pączek-Bazela, Sylwia Izdebska, Magdalena Szczupacka wysłuchała głośnego czytania 20 uczniów, spośród których wyłoniono 3 osoby, reprezentantów biblioteki w ostatnim, gminnym etapie konkursu. Laureatkami zostały :

Biblioteka inspiruje

Prezentujemy instalację artystyczną autorstwa Edyty Kwiecińskiej inspirowaną tegorocznym hasłem Tygodnia Bibliotek – Biblioteka inspiruje. Instalacja stanowi dekorację imprez czytelniczych i można oglądać ją w bibliotece w Wielgiem.

Kwietniowe spotkanie DKK

Podczas kwietniowego spotkania, członkowie DKK zmierzyli się z twórczością H. Cygler ."Grecka mozaika" to opowieść o labiryncie ludzkich losów i uczuć.Książkę czyta się jednym tchem. Zdaniem klubowiczów jest to opowieść o ludziach, których losy są poplątane przez historię. Książka wzrusza, skłania do refleksji, . Polecamy serdecznie!

Weekend majowy

30 kwietnia - (sobota)

biblioteka w Wielgiem nieczynna

2 maja - (poniedziałek) biblioteka czynna w godz. 7.30-15.30

"Dziwny sen Hani" w bibliotece w Wielgiem

Tegoroczny Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich biblioteka w Wielgiem postanowiła uczcić zapraszając w swoje progi uczniów klas zerowych ze Szkoły Podstawowej w Wielgiem. Głównym punktem spotkania było przedstawienie, które zaprezentowali członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki z filii nr 2 w Czarnem.

Nowości książkowe kwietnia

Biblioteka w Wielgiem wzbogaciła swój księgozbiór o kilkanaście nowości z działu dziecięcego i dla dorosłych. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Uwaga czytelnicy !!!

Dnia 5.04.2016 r. (wtorek)

Biblioteka w Wielgiem czynna dla czytelników od godziny 13-tej .

Egzamin szóstoklasisty.

Za utrudnienia przepraszamy.

Kartki ręcznie robione

To już ostatnie dni żeby zrobić własnoręcznie kartkę świąteczną i wysłać z życzeniami dla bliskich. Uczniowie kl II c ze Szkoły Podstawowej w Wielgiem, przybyli do biblioteki, żeby pod kierunkiem pracowników ośrodka kultury wykonać własnoręcznie kartki wielkanocne.

Spotkanie DKK

Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w nowym roku. Omawialiśmy książkę Stanisława Srokowskiego "Ukraiński kochanek".

Wigilijne spotkanie DKK

Temat świąteczny był obecny na ostatnim w tym roku spotkaniu DKK. Każdy z członków koła miał za zadanie przeczytać książkę, z wcześniej udostępnionej listy, która tematycznie związana była ze świętami Bożego Narodzenia. Przeczytaliśmy :

Magia świątecznych kartek w bibliotece w Wielgiem

Od kilku dni grupy uczniów z klas II i III szkoły podstawowej spotykały się w bibliotece w Wielgiem na zajęciach czytelniczych. Tematem przewodnim zajęć były karty świąteczne. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się kiedy powstała pierwsza karta świąteczna, od kiedy nazywamy ją w Polsce pocztówką i kto ją tak nazwał.

Balonowe święto w bibliotece

W poniedziałek odwiedziła nas grupa przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Wielgiem. Dzieci zwiedziły bibliotekę a bibliotekarze urządzili im balonowe święto. Były baloniki i czytanie „balonikowych ” wierszyków. Balony i słodycze ufundował KDBS we Włocławku.

Dodatkowa treść

Banery

Kontakt

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie

ul. Starowiejska 81, 87-603 Wielgie

NIP:4660418245

tel: 542897470; 796-703-086

email: kkwiecinska@okib.pl; mszczupacka@okib.pl

Fotokod do strony www.okib.pl
[obiekt mapy] Dojazd do lokalizacji - Starowiejska 81

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.