Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie

Odnośniki

Serwisy

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Menu

Treść strony

  • Biblioteka w Zadusznikach

Ogłoszenie

Dnia 14.02.2010r. ( piątek)

biblioteka w Zadusznikach NIECZYNNA!

Przepraszamy za utrudnienia.

Uwaga czytelnicy biblioteki w Zadusznikach

Zmiana dni i godzin pracy funkcjonowania biblioteki w Zadusznikach.

  • Biblioteka w Zadusznikach

Uwaga czytelnicy!!!

Biblioteka w Zadusznikach od 1. 09. 2019r.  czynna:

Uwaga czytelnicy biblioteki w Zadusznikach !!!

Biblioteka w środę 21 grudnia czynna do 12.30,

czwartek i piątek(22 i 23 grudnia ) nieczynna.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

  • Biblioteka krainą baśni

Biblioteka krainą baśni i marzeń

Biblioteka krainą baśni i marzeń- na terenie szkoły-spotkanie z dziećmi klasy 0. Zaprezentowano książeczki dla dzieci, zapoznano z zasadami korzystanie i wypożyczania. Okazało się, że rodzice chętnie czytają dzieciom, wielki szacunek dla dojrzałości rodzicielskiej, czytanie dzieciom to inwestycja w rozwój ich pociech, które nic nie kosztuje.
  • Czytamy bez mamy

Czytamy bez mamy

DO akcji "Czytamy bez mamy" dołączyli uczniowie klasy III a twierdząc, że to dobry sposób na rozwój intelektualny uczestników.

Głośne czytanie dzieciom

Biblioteka publiczna we współpracy ze Szkołą Podstawową w Zadusznikach przeprowadziła w roku szkolnym 2015/2016 akcję głośnego czytania.Zaangażowali się w nią uczniowie starszych klas.Proponowane przez bibliotekarkę lub osobiście wybrane książki czytali dzieciom w klasach: ,,0'', I i II. Celem tego zadania było uprzyjemnienie czasu dziatwie szkolnej oraz zaszczepienie tradycji czytelniczych i przeniesienie ich do domów rodzinnych.

Konkurs

Z okazji Tygodnia Bibliotek zorganizowano, wcześniej zapowiedziany konkurs ,,Płynnego Czytania'', mający doskonalić technikę czytania młodych czytelników. Odbyły się 4 konkursy w klasach: I, II a, II b, III .Uczniowie czytali losowo wybraną książkę, nowy, niećwiczony tekst.

Konkurs recytatorski

Uczennica Magdalena Dynakowska zainteresowana poezją zaproponowała propagowanie tego gatunku literackiego wśród swoich rówieśników. Szczególnie polubiła poezje księdza Jana Twardowskiego. Pracownicy biblioteki  postanowili zorganizować konkurs recytatorski, w którym wzięły udział miłośniczki wierszy wymienionego poety. Piękna interpretacja utworów wzruszyła wszystkich słuchaczy, komisja jednak musiała wybrać trzy najlepsze:

Uwaga czytelnicy biblioteki w Zadusznikach

Biblioteka w Zadusznikach nieczynna do 13.03. 2016r. z powodu choroby pracownika.

W tych dniach zapraszamy do naszych placówek bibliotecznych we Wielgiem i w Czarnem.

 

 

Dzieci czytają dzieciom

Głośne czytanie w klasie II b SP w Zadusznikach książki "Dziwni klienci" przez uczennicę Hannę Korycką - mistrza pięknego czytania.

Czytanie w bibliotece

Możemy słuchać jak inni czytają, możemy czytać sami sobie, wszystko z pożytkiem dla uczniów - wycieczka i spotkanie z klasą V w bibliotece. Uczniowie wybrali książki i przez pół godziny czytali po cichu w bibliotece.

Wrześniowe wycieczki do biblioteki

We wrześniu bibliotekę publiczną odwiedziło 5 wycieczek szkolnych; klasa II a dwukrotnie oraz klasa III celem zwrotu książek, zapoznaniem się z zakupionymi nowościami dla dzieci i wypożyczenia interesujących lektur i zapisu nowych uczniów.

Głosnie czytanie dzieciom

Głośne czytanie przez bibliotekarkę w przedszkolu i w klasie ,,0'', które miało na celu nauczenie dzieci cierpliwości słuchania i zainteresowania książkami.Przeczytano dzieciom ,, Roztrzepaną sprzątaczkę'' Doroty Gellner, tekst książki humorystyczny, dzieci były rozbawione, chętnie słuchały.

Czytanie w bibliotece

Dzieci oczekujące na rodziców chętnie czytają w bibliotece wybrane przez siebie lub polecone przez bibliotekarkę lub koleżanki książki. Spędzają bezpiecznie i pożytecznie wolny czas oczekiwania.

Dodatkowa treść

Banery

Kontakt

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie

ul. Starowiejska 81, 87-603 Wielgie

NIP:4660418245

tel: 542897470; 796-703-086

email: kkwiecinska@okib.pl; mszczupacka@okib.pl

Fotokod do strony www.okib.pl
[obiekt mapy] Dojazd do lokalizacji - Starowiejska 81

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.