Przejście do sekcji:

Treść strony - Zaduszniki

 • komunikat

Uwaga czytelnicy

Informacja dla Czytelników filii bibliotecznej w Zadusznikach.

Biblioteka do odwołania nieczynna .

 • Biblioteka w Zadusznikach

Otwarcie biblioteki

Od środy 3 czerwca zapraszamy czytelników do filii bibliotecznej w Zadusznikach. Biblioteka czynna do odwołania tylko w środy w godzinach 7.30-15.30.

 • Biblioteka krainą baśni

Biblioteka krainą baśni i marzeń

Biblioteka krainą baśni i marzeń- na terenie szkoły-spotkanie z dziećmi klasy 0. Zaprezentowano książeczki dla dzieci, zapoznano z zasadami korzystanie i wypożyczania. Okazało się, że rodzice chętnie czytają dzieciom, wielki szacunek dla dojrzałości rodzicielskiej, czytanie dzieciom to inwestycja w rozwój ich pociech, które nic nie kosztuje.
 • Czytamy bez mamy

Czytamy bez mamy

DO akcji "Czytamy bez mamy" dołączyli uczniowie klasy III a twierdząc, że to dobry sposób na rozwój intelektualny uczestników.

 • -

Głośne czytanie dzieciom

Biblioteka publiczna we współpracy ze Szkołą Podstawową w Zadusznikach przeprowadziła w roku szkolnym 2015/2016 akcję głośnego czytania.Zaangażowali się w nią uczniowie starszych klas.Proponowane przez bibliotekarkę lub osobiście wybrane książki czytali dzieciom w klasach: ,,0'', I i II. Celem tego zadania było uprzyjemnienie czasu dziatwie szkolnej oraz zaszczepienie tradycji czytelniczych i przeniesienie ich do domów rodzinnych.
 • -

Konkurs

Z okazji Tygodnia Bibliotek zorganizowano, wcześniej zapowiedziany konkurs ,,Płynnego Czytania'', mający doskonalić technikę czytania młodych czytelników. Odbyły się 4 konkursy w klasach: I, II a, II b, III .Uczniowie czytali losowo wybraną książkę, nowy, niećwiczony tekst.

 • -

Konkurs recytatorski

Uczennica Magdalena Dynakowska zainteresowana poezją zaproponowała propagowanie tego gatunku literackiego wśród swoich rówieśników. Szczególnie polubiła poezje księdza Jana Twardowskiego. Pracownicy biblioteki  postanowili zorganizować konkurs recytatorski, w którym wzięły udział miłośniczki wierszy wymienionego poety. Piękna interpretacja utworów wzruszyła wszystkich słuchaczy, komisja jednak musiała wybrać trzy najlepsze:
 • -

Dzieci czytają dzieciom

Głośne czytanie w klasie II b SP w Zadusznikach książki "Dziwni klienci" przez uczennicę Hannę Korycką - mistrza pięknego czytania.
 • -

Czytanie w bibliotece

Możemy słuchać jak inni czytają, możemy czytać sami sobie, wszystko z pożytkiem dla uczniów - wycieczka i spotkanie z klasą V w bibliotece. Uczniowie wybrali książki i przez pół godziny czytali po cichu w bibliotece.
 • -

Wrześniowe wycieczki do biblioteki

We wrześniu bibliotekę publiczną odwiedziło 5 wycieczek szkolnych; klasa II a dwukrotnie oraz klasa III celem zwrotu książek, zapoznaniem się z zakupionymi nowościami dla dzieci i wypożyczenia interesujących lektur i zapisu nowych uczniów.
 • -

Głosnie czytanie dzieciom

Głośne czytanie przez bibliotekarkę w przedszkolu i w klasie ,,0'', które miało na celu nauczenie dzieci cierpliwości słuchania i zainteresowania książkami.Przeczytano dzieciom ,, Roztrzepaną sprzątaczkę'' Doroty Gellner, tekst książki humorystyczny, dzieci były rozbawione, chętnie słuchały.
 • -

Czytanie w bibliotece

Dzieci oczekujące na rodziców chętnie czytają w bibliotece wybrane przez siebie lub polecone przez bibliotekarkę lub koleżanki książki. Spędzają bezpiecznie i pożytecznie wolny czas oczekiwania.
Przejdź do początku strony