Przejście do sekcji:

Treść strony - Plastyka

 • Zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza dzieci na zajęcia plastyczne.

 • Grupa dzieci na zajęciach plastycznych

Kwiatek na Dzień Mamy

Jest taki jeden majowy dzień - wyjątkowy, pełen ciepła, radości, miłych słów i gestów. Dzień, na który czekają wszystkie Mamy. Podczas ostatnich zajęć w ośrodku kultury dzieci miały okazję stworzyć dla swoich mam wyjątkowy prezent- własnoręcznie wykonany kwiatek w doniczce z okolicznościową dedykacją.

 • Farby i pędzle

Zajęcia plastyczne

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia plastyczne – organizer z decupage 20.09 ( wtorek) godz. 16:00 w Sali OKIBGW ul. Starowiejska 81. 

 • Warsztaty tworzenia palm wielkanocnych dla dzieci i młodzieży

Warsztaty tworzenia palm wielkanocnych

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na warsztaty tworzenia palm wielkanocnych dla młodzieży i dorosłych. 8 kwietnia o godz. 16.30 sala OKIBGW ul. Starowiejska 81 Zapisy w placówkach OKiBGW lub pod numerem tel. 721011039. Prosimy o zabranie sekatorów, pistoletów na klej na gorąco oraz zielonych dodatków np. bukszpan, bazie, trzcina.

 • Figurka z gliny

Ulepimy dziś bałwana- Olaf z Krainy Lodu

Olaf z krainy lodu to ulubiona zimowa postać większości dzieci. Aby stworzyć urocze bałwanki , wystarczyła odrobina gliny samoutwardzalnej i farb akrylowych. Samodzielnie ulepiony Olaf sprawił dzieciom dużo frajdy.

 • Zawieszka na ścianę

Warsztaty artystyczne dla młodzieży i dorosłych

Za nami pierwsze warsztaty artystyczne dla młodzieży i dorosłych. Wykonywaliśmy makramy z masy porcelanowej. Makrama to sztuka wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Z dodatkiem piórek z masy porcelanowej uzyskaliśmy oryginalną i modną dekorację na ścianę.

 • Grupa dzieci z przedszkola

Wakacyjne zajęcia plastyczne

W ostatnim tygodniu roku szkolnego odbyły się, kończące całoroczny cykl, zajęcia plastyczne dla dzieci z punktu przedszkolnego i oddziału 0 w Zadusznikach. Dzieci, na powitanie lata, wykonały kwieciste opaski na głowę z elementami wyciętymi metodą scrapbookingu.

 • Warsztaty plastyczne

Wakacyjne naszyjniki

Kolejne spotkanie na warsztatach plastycznych w ramach „Aktywnych wakacji”. Uczestnicy mieli możliwość samodzielnie stworzyć naszyjnik z papierowych kwiatów w stylu hawajskim.

 • Doniczka z gliny

Doniczki z gliny

W ramach „Aktywnych wakacji” w ośrodku kultury odbyły się warsztaty z gliną. W trakcie kreatywnych warsztatów dzieci tworzyły doniczki z gliny samoutwardzalnej, które ozdobią każde wnętrze. Doniczki ozdobiły wakacyjnymi muszelkami.

 • Las w słoiku

Las w słoiku

Podczas warsztatów uczestnicy poznali tajniki jak własnoręcznie wykonać ekosystem w szklanym naczyniu. Te zajęcia to idealny sposób na połączenie dobrej zabawy z nauką o roślinach i biosferze oraz zasadach tworzenia kompozycji roślinnych.

 • Zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na wakacyjne spotkania plastyczne.
 • Pierniczki szkolenie

Warsztaty zdobienia ciasteczek

W dniu 25.05.2018r. pracownicy ośrodka zorganizowali dla dzieci i dorosłych warsztaty zdobienia ciasteczek. Zajęcia poprowadziła Martyna Martewicz – „Ciasteczkowa Czarodziejka” - mieszkanka Wielgiego.

 • Zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne z okazji Dnia Matki

Jest taki jeden majowy dzień - wyjątkowy, pełen ciepła, radości, miłych słów i gestów. Dzień, na który czekają wszystkie Mamy. Podczas ostatnich zajęć w Ośrodku Kultury oraz w Bibliotece w Wielgiem dzieci miały okazję stworzyć dla swoich mam wyjątkowy prezent.

 • Zajęcia z cardmakingu

Zajecia z cardmakingu

Na ostatnich zajęciach uczestnicy mieli okazję wykonać kartki okolicznościowe techniką cardmakingu. Uczestnicy zapoznali się jak używać urządzeń wykorzystywanych np. do wykrawania wzorów. Nauczyli się również jak dobierać materiały i stworzyć projekt.
 • Stwory z włóczki

Stwory z szafy

 Na poprzednich zajęciach plastycznych wykonywaliśmy wełniane stworki. Podczas warsztatu dzieci miały okazję ożywić wesołe „tkaninowce” .

 • Rękodzieło dla dorosłych

Rękodzieło dla dorosłych

W ośrodku kultury odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Rękodzieło dla dorosłych”. Wykonano piękną ozdobę świąteczną. Kolejne zajęcia tematycznie związane będą z wykonywaniem kart okolicznościowych.

 • Ozdoby

Ozdoby Wielkanocne

W okresie przed świątecznym nie mogło zabraknąć tematycznych zajęć plastycznych. W marcu dzieci uczestniczące w zajęciach wykonały ozdoby Wielkanocne.

 • Malowanie toreb

Zajęcia w bibliotece

Na zajęcia plastyczne w bibliotece zaprosiliśmy dzieci, które spędzają czas po lekcjach w świetlicy. Zainteresowane osoby ozdobiły według własnego pomysłu torbę ekologiczną na zakupy.

 • Świece żelowe

Świece żelowe

Na ostatnich zajęciach wykonywaliśmy świece żelowe. Zapraszamy na kolejne spotkanie o tematyce wielkanocnej dnia 23.03 o godz. 16.30 w sali OKiBGW ul. Starowiejska 81.

 • Obrazy na płutnie

Styczniowe zajęcia plastyczne

Na pierwszych zajęciach styczniowych, uczestnicy zajęć poznali nową technikę plastyczną: malowanie bibułą na płótnie. Efektem spotkania były piękne, abstrakcyjne , zimowe obrazy. Kolejne plastyczne spotkanie stało się okazją aby własnoręcznie zrobić prezent dla babci i dziadka.

 • Lniane torby

Spotkanie Grupy Rękodzieła Artystycznego

Podczas ostatnich warsztatów artystycznych Panie barwiły lniane torebki według wybranego szablonu. Uczestniczki dobierały wzory i kolory tak aby torebki pasowały do ich codziennych stylizacji.

 • Stroiki świąteczne

Stroiki świąteczne

W tym tygodniu zakończyliśmy cykl spotkań „świąteczne inspiracje plastyczne” .Zarówno dzieci z koła plastycznego, jak i dorośli z grupy rękodzieła artystycznego wykonali stroiki świąteczne. Do naszych prac wykorzystaliśmy susz, gałązki krzewów, świece i gotowe elementy dekoracyjne.

 • Warsztaty rękodzieła

Warsztaty rękodzieła świątecznego

Na kolejnym spotkaniu warsztatowym uczestnicy podjęli się wykonania choinek zdobionych małymi kółeczkami z wykorzystaniem kleju na gorąco. Ogromnie wiele pracy ale efekty końcowe przepiękne. Przed nami jeszcze jedno spotkanie z pomysłami świątecznymi.

 • Chionka

Choinkę stroić czas

Jedno ze spotkań grupy plastycznej w ośrodku poświęciliśmy na ustrojenie choinki, która będzie zdobiła salę widowiskową w okresie świątecznym. Oprócz gotowych ozdób na drzewku zawisły również te wykonane własnoręcznie. Choinka  jest imponująca i bardzo nam się podoba.

 • Warsztaty z najmłodszymi

Świąteczne rękodzieło z najmłodszymi

Niewielu z nas mogłoby sobie wyobrazić Święta Bożego Narodzenia bez choinki i ozdób na niej. Co odważniejsi nie ograniczają się tylko do świątecznego drzewka i ozdabiają parapety okienne, okna, komódki, drzwi itp. Pracownicy OKiBGW zorganizowali cykl warsztatów o tematyce świątecznej dla dzieci z terenu Gminy Wielgie.

 • Kalendarz adwentowy

Kalendarz Adwentowy

Zaczęliśmy odliczać czas, jaki pozostał nam do Świąt Bożego Narodzenia. Uczestnicy zajęć plastycznych  mieli możliwość wykonania kalendarza adwentowego, który z pewnością każdemu umili oczekiwanie na święta. Stanowi też piękną ozdobę do momentu, kiedy w domu pojawi się choinka.

 • Zajęcia plastyczne

Lew z jesiennych liści – praca techniczna dla dzieci

Drzewa mienią się pięknymi barwami a ich kolorowe liście to świetny materiał do kreatywnej zabawy i prac plastycznych. Na ostatnich zajęciach plastycznych dzieci z wykorzystaniem liści tworzyły piękne lwy.

 • Zajęcia plastyczne

Kreatywne prace z guzików

Tematem kolejnych zajęć plastycznych były prace wykonane z kolorowych guzików. Dzieci na płóciennych podkładach wykleiły literkę w wybranej przez siebie kolorystyce. Wykonane dzieła pracochłonne, ale oczekiwany efekt niezwykle ciekawy.
 • Kotyliony

Wspólnie wykonujemy kotyliony

W miniony czwartek odbyły się warsztaty wykonywania biało-czerwonych kotylionów na zbliżające się Święto Narodowe 11 listopada. W zajęciach udział wzięły dzieci z klasy II i klas III ze Szkoły Podstawowej w Wielgiem. Warsztaty zapoczątkowała pogadanka na temat symboli narodowych, ich poszanowania oraz wydarzeń i sytuacji, w których mogą być wykorzystywane.

 • Warsztaty malarskie

Warsztaty malarskie

Rozpoczynamy nowy sezon zajęć plastycznych dla dzieci. Podczas pierwszego spotkania malowaliśmy obrazy abstrakcyjne. Warsztaty malarskie mają za zadanie rozwijać zdolności plastyczne, pobudzać kreatywność, wrażliwość, wyobraźnię, myślenie abstrakcyjne oraz przestrzenne.

 • Zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie

zaprasza dzieci i młodzież na

Zajęcia Plastyczne.

 • Łapacz snów

Łapacz snów

Uczestnicy zajęć plastycznych uczyli się jak zrobić popularny symbol indiańskich wierzeń czyli „łapacz snów”. Pod okiem instruktorki Weroniki Sieradzkiej powstały piękne „łapacze”, które mogą służyć nie tylko do „łapania złych snów” ale jako modna etniczna ozdoba do wnętrza.

 • Dekoracyjne pudełka

Dekoracyjne pudełka

Na ostatnich zajęciach plastycznych dzieci uczyły się jak ozdabiać kartonowe pudełka. W kilka minut w bardzo prosty sposób powstawały efektowne, dekoracyjne pudełka, które mogą służyć jako podręczne pojemniki na rozmaite drobiazgi.

 • Warsztaty plastyczne

Dzień Matki

Pracownicy Ośrodka Kultury, pragnąc uczcić Dzień Matki na ostatnich warsztatach plastycznych zaproponowali uczestnikom zrobienie okolicznościowych kartek i małych upominków dla mam. Dzieci zrobiły kartki i pachnące mydełka.

 • Pierwszy dzień wiosny

Pierwsza wizyta w pierwszy Dzień Wiosny

W pierwszy wiosenny dzień, w Ośrodku Kultury, gościliśmy dzieci z nowo otwartego przedszkola: Akademia Przedszkolaka w Wielgiem. Podczas spotkania dzieci, z pomocą wychowawców, przygotowały świąteczne upominki dla najbliższych w postaci kart świątecznych.

 • zajęcia plastyczne-wielkanocne

Wielkanocne inspiracje plastyczne

W minionym tygodniu zorganizowaliśmy zajęcia plastyczne dla dzieci o tematyce wielkanocnej, które odbyły się w naszej siedzibie oraz w świetlicy wiejskiej w Bętlewie. Tematem przewodnim były ozdoby wielkanocne. Wspólnie wykonaliśmy baranki, kartki świąteczne i wiosenne płotki z patyczków.

 • lampiony-zajęcia plastyczne

Kolorowe lampiony

Za nami kolejne spotkanie z cyklu inspiracje plastyczne. Tym razem na zajęciach wykonywaliśmy ozdobne lampiony. Zwykłe słoiki zamieniały się w magiczne, kolorowe lampiony, rzucające różnorakie cienie na ścianę.

 • ozdoby świateczne

Ozdoby świąteczne w Ośrodku Kultury

W miniony wtorek odbyły się kolejne, ostatnie już warsztaty o tematyce świątecznej. A oto nasze prace…
 • Mydełka

Warsztaty mydlarskie w Ośrodku Kultury

Warsztaty Mydlarskie to okazja stworzenia małych niepowtarzalnych „dzieł sztuki” jakim są mydełka glicerynowe. To niezapomniana chwila kreatywnej radości.Prowadzone przez nas warsztaty mydlarskie wpływają na rozwój wyobraźni, uczą dzieci jak łączyć ze sobą kolory oraz jak tworzyć przyjemne zapachy.

 • Świąteczne rękodzieło

Spotkania z cyklu świąteczne rękodzieło

W minionym tygodniu odwiedziły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wielgiem oraz z Gimnazjum Publicznego w Wielgiem. Łącznie odbyło się 11 spotkań . Wspólnie wykonywaliśmy ozdoby świąteczne, które następnie zostały zaprezentowane na stoiskach klasowych podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego w dniu 10 grudnia na sali widowiskowej.
 • Masa solna

Świąteczne rękodzieło

Niewielu z nas mogłoby sobie wyobrazić Święta Bożego Narodzenia bez choinki i ozdób na niej. Co odważniejsi nie ograniczają się tylko do świątecznego drzewka i ozdabiają parapety okienne, okna, komódki, drzwi...

 • Drzewo jesienne

Drzewo jesienne

Zakończyliśmy cykl spotkań plastycznych organizowanych pod hasłem „ Jesienne drzewo”. Do udziału w zajęciach zaprosiliśmy dzieci z Przedszkola Publicznego w Wielgiem, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Czarnem , Punktu Przedszkolnego w Czarnem, oddziały zerowe ze Szkoły Podstawowej w Wielgiem.
 • Ramki

Inspiracje plastyczne

Za nami kolejne spotkanie z cyklu inspiracje plastyczne. Dzieci malowały i ozdabiały ramki gipsowe. Zapraszamy na kolejne spotkanie 8 listopada 2016r.
 • zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie

zaprasza dzieci i młodzież na

zajęcia plastyczne

Start 18 października godz. 16:30
 • Kartki scrabooking

Kartki i ramki

Kartki? Ramki do zdjęć wykonane metodą skrapbookingu? To wszystko okazało się dziecinnie proste podczas zajęć plastycznych organizowanych przez Ośrodek Kultury i Bibliotekę Gminy Wielgie w świetlicach wiejskich: Suradówku, Tupadłach ,Bętlewie i Czarnem. Zajęcia, oprócz pięknych „produktów”, przyniosły wiele radości.
 • -

Scrapbooking

 Pracownicy Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie we wrześniu i październiku w świetlicach wiejskich organizują warsztaty ze scrapbookingu. Uczestnicy tworzą kartki okolicznościowe. Jak dotąd byliśmy w świetlicy w Płonczynie i Suradówku. Niebawem odwiedzimy kolejne sołectwa m.in. 27 września o godz. 1630 - Bętlewo i 30 września o godz. 1600 - Tupadły. Zapraszamy chętne dzieci i młodzież. 

 • -

Wakacyjne zajęcia ze scrapbookingu

Uczestnicy aktywnych wakacji uczestniczyli w warsztatach scrapbokingu, tworząc kartki okolicznościowe i ramkę do zdjęć. Zajęcia odbywały się pod kierunkiem pani Weroniki Sieradzkiej.

 • -

Zajęcia ze scrapbookingu

Zapraszamy na kolejne zajęcia ze scrapbookingu 17.06.16r. ( piątek) o godz. 16.00 w sali OKiBGW ul. Starowiejska 81 ( remiza OSP Wielgie).
 • -

Zajęcia ze scrapbookingu

Chcesz wykonać własnoręcznie kartkę okolicznościową ? Zapraszamy na kolejne zajęcia ze scrapbookingu 3 czerwca 2016r o godz. 16.00 w sali OKiBGW / OSP Wielgie.
 • -

Kartki na Dzień Mamy

Pracownicy ośrodka kultury, zaprosili dzieci z punktu przedszkolnego w Wielgiem, do tworzenia okolicznościowych kartek na Dzień Mamy.
 • -

Warsztaty skrapbookingu

6 maja odbyły się kolejne zajęcia ze scrapbookingu. Zainteresowanych zapraszamy 20 maja na godz. 16.00 w siedzibie OKiBGW (strażnica OSP Wielgie)
 • -

Kolejne spotkania ze skrapbookingiem

W minionym tygodniu z metodą skrapbookingu zmierzyli się seniorzy ze Związku Emerytów i Rencistów oraz mieszkańcy sołectwa Czarne. Warsztaty odbyły się 11.04. w świetlicy wiejskiej w Czarnem i 12.04. w ośrodku kultury w Wielgiem.
 • -

Warsztaty ze Scrapbookingu

Scrapbooking to technika tworzenia i ozdabiania kartek okolicznościowych, zaproszeń, wszelkiego rodzaju pamiątek np. zdjęć, albumów oraz notesów, wizytówek…. „co komu w duszy gra.”

 • -

Warsztaty Wielkanocne dla dzieci

W marcu odbyły się kolejne warsztaty wielkanocne zorganizowane przez Ośrodek Kultury i Bibliotekę Gminy Wielgie dla dzieci.Spotkania odbyły się w świetlicach: w Suszewie, Tupadłach, Suradówku oraz w Szkole Podstawowej w Zadusznikach. Uczestnicy uczyli się wykonywać ozdoby wielkanocne: karty świąteczne, baranki i ozdoby gipsowe. Jedną z największych atrakcji dla dzieci było malowanie farbami akrylowymi odlewów gipsowych.
 • -

Zajęcia w Publicznym Przedszkolu w Wielgiem

Kolejne zajęcia z cyklu „Ozdoby wielkanocne” odbyły się w Publicznym Przedszkolu w Wielgiem. Dzieci pod kierunkiem pracowników ośrodka kultury ozdabiały figurki gipsowe w kształcie baranków, kaczuszek oraz króliczków. Przedszkolaki wykonały również kartę świąteczną z motywem jajka wielkanocnego.
 • -

Ozdoby wielkanocne z przedszkolakami

9 marca br. w świetlicy w Czarnem odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Ozdoby Wielkanocne”. Na zajęcia zaproszono grupę przedszkolaków z oddziału i punktu przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Czarnem, wraz z opiekunami. Maluchy zrobiły po dwie kartki wielkanocne ze swoim ulubionym symbolem Świąt Wielkanocnych czyli zajączkiem.
 • -

Pierwsze spotkanie z cyklu- ozdoby wielkanocne

Pierwsze spotkanie z cyklu "Ozdoby Wielkanocne" odbyło się w świetlicy w Czarnem dnia 24 lutego. Uczestnicy nauczyli się robić baranka i kartkę wielkanocną. Kolejne zajęcia już wkrótce w poszczególnych świetlicach Gminy Wielgie. Zajęcia poprowadzili pracownicy Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie.
 • -

Warsztaty tworzenia kartek bożonarodzeniowych

Kolejne spotkanie z cyklu : kartki bożonarodzeniowe. Tym razem z trudem tworzenia kartek bożonarodzeniowych zmierzyły się dzieci ze świetlicy w Suszewie.
 • -

Warsztaty tworzenia kartek bożonarodzeniowych

W czwartek 5 listopada Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie, rozpoczął cykl warsztatów z tworzenia kartek bożonarodzeniowych. Pierwsze warsztaty odbyły się w świetlicach w Czarnem i Bętlewie.
 • -

Zajęcia w Płonczynie

W minioną środę tj. 13 maja odbyły się zajęcia w świetlicy wiejskiej w Płonczynie w której udział wzięły dzieci z terenu sołectwa. Tematem zajęć była papieroplastyka. Dzieci samodzielnie wykonały prace przedstawiające psa i biedronkę. Zajęcia poprowadziła Magdalena Szczupacka i Agnieszka Kurowska. Kolejne zajęcia planowane są w przyszłym tygodniu w świetlicach w Bętlewie, Złowodach i Suszewie. Zapraszamy serdecznie.
 • -

Wielkanocne warsztaty plastyczne

W minionym tygodniu w świetlicach wiejskich na terenie gminy Wielgie odbył się cykl zajęć plastycznych o tematyce świąt Wielkanocnych. Organizatorem spotkań był Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie. Spotkania odbyły się w świetlicach w Suradówku, Tupadłach i Płonczynie. W efekcie powstały piękne prace: zajączki wielkanocne, pisanki i inne dekoracje. Kolejne spotkania w świetlicach w Suszewie i Bętlewie przed nami. Zapraszamy serdecznie.
Przejdź do początku strony