Przejście do sekcji:

Treść strony - Fotografia

Pierwsze spotkanie w tym sezonie

Uczestnicy koła fotograficznego ,,Wielicki Kadr’’ wyruszyli w pierwszy w tym roku plener. Tematyką były zajęcia portretowe, które urozmaicono rekwizytami m.in. wykonywano je przez szyby. Udało się uzyskać ciekawe efekty przy użyciu wody i farb. Poniżej efekty ostatniego spotkania.

 • Plakat

Pierwsze spotkanie fotograficzne

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie ogłasza nabór do koła fotograficznego Wielicki Kadr .Zapisy w placówkach OKiBGW lub pod numerem telefonu 721011039. Pierwsze spotkanie 19 maja o godz. 17.00 przy szkole w Czarnem.

 • Na zdjęciu widok na studio fotograficzne

Oświetlenie studyjne

Na ostatnich zajęciach Koła Fotograficznego Wielicki Kadr pracowaliśmy z oświetleniem studyjnym. Przy użyciu lamp oraz mieniących się foliowych kurtyn uzyskaliśmy efekt disco.

 • artystyczne zdjęcie z folią malarską

Spotkanie fotograficzne

Koło fotograficzne działające przy OKiBGW ma nowa nazwę ,,Wielicki Kadr’’. We wtorek odbyło się pierwsze spotkanie koła w tym sezonie. Przećwiczyliśmy obsługę aparatów i utrwaliliśmy wykonywanie portretów z użyciem folii malarskiej.

 • Sesja dymna

Sesja dymna

Pierwsze warsztaty fotograficzne w tym sezonie rozpoczęliśmy używając dymu w różnorakich kolorach i stworzyliśmy niesamowite wizualne efekty na zdjęciach.

 • Plener

Plener rekonstrukcyjny

Projekt Koła Fotograficznego w 100-lecie odzyskania Niepodległości.Członkowie koła fotograficznego, w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości , podjęli trudny temat wykonania zdjęć obrazujących wydarzenia z okresu walki o wolność.
 • fotografia plenerowa

Fotografia plenerowa

Rozpoczęliśmy nowy sezon działania Koła Fotograficznego. Na czerwcowych zajęciach spotykaliśmy się przy szkole w Czarnem ćwicząc podstawy zasad fotografowania w plenerze. Zapraszamy na kolejne zajęcia. Więcej informacji w placówkach Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie.

 • Plener

Plener portretowy

Wykonywaliśmy zdjęcia portretowe z zastosowaniem różnych technik fotografowania oraz przy użyciu przystosowanych do tego obiektywów.Poniżej zamieszczamy efekty prac uczestników pleneru.

 • Zajęcia fotograficzne

Silhouette

Silhouette to technika fotografii, która polega na pokazywaniu tylko ciemnej sylwetki głównego obiektu, jako kontrastu do jasnej reszty. Technika silhouette łamie podstawową zasadę w fotografii : „nie fotografuj pod światło”.
 • plener w Sierpcu

Plener ludowy

W tym roku uczestnicy warsztatów fotograficznych na plener wybrali scenerię mazowieckiej wsi, skansen w Sierpcu. Cudowne plenery, drewniane domy i stodoły, wozy, zagrody z końmi i wnętrza wiejskich domów sprawiały, że każdy uczestnik tego wydarzenia mógł w pełni zaspokoić swój twórczy głód.

 • planer fotograficzny

Zdjęcia plenerowe

Początek wakacji a my na warsztatach fotografii plenerowej.

 

 

 • Sesja z przedszkolakami

Sesja zdjęciowa dla dzieci

Zdjęcia ludowe wykonane w Ośrodku Kultury dla dzieci z Przedszkola Publicznego w Wielgiem okazały się oryginalnym prezentem dla najbliższych. Dzieci wystąpiły w strojach dobrzyńskich.

 • Fotografia na ludowo

Fotografia na ludowo

Uczestnicy warsztatów fotograficznych wyruszyli w pierwszy w tym roku plener. Tematem pleneru fotograficznego była fotografia na ludowo. Dzięki uprzejmości Pani Barbary Dobroś warsztaty odbyły się przy jej pięknym, starym drewnianym domu krytym strzechą, położonym w sercu wsi Czarne.

 • Fotografia

Zatrzymane w kadrze

Istnieje niewiele dziedzin fotografii, w których tak bardzo jak w reportażu sportowym, liczą się refleks i odpowiedni czas ekspozycji. Jedną z nich jest fotografia płynów w ruchu. Zdjęcia wykonane są przy użyciu krótkiego czasu naświetlania, który wczoraj poznały dzieci przychodzące na zajęcia organizowane podczas ferii przez Ośrodek Kultury i Bibliotekę Gminy Wielgie.

 • Album fotograficzny

Album fotograficzny

Uczestnicy koła fotograficznego po zebraniu materiałów z całego roku wykonali spersonalizowany album fotograficzny metodą scrapbookingu. Album to doskonała pamiątka na długie lata a jeszcze bliższa sercu, bo wykonana samodzielnie.
 • Sesja świateczna na warsztatach foto

Świąteczna sesja na warsztatach fotograficznych

Zakończyliśmy cykl spotkań, podczas których wspólnie z dziećmi wykonaliśmy ozdobne ramki gipsowe. Do udziału w zajęciach zaprosiliśmy dzieci z klas drugich Szkoły Podstawowej w Wielgiem.

 • Długi czas

Czary mary z długim czasem naświetlania

Na ostatnich warsztatach fotograficznych trochę poeksperymentowaliśmy z długim czasem naświetlania. Wystarczyły latarki, żeby stworzyć zdjęcia abstrakcyjne.
 • plener foto

Jesienne portrety

Jesienny plener to wymarzona sceneria na zdjęcia portretowe. Członkowie koła fotograficznego postanowili skorzystać z ostatnich promyków ciepłego słońca, kolorowych liści i wybrali się na sesje plenerową.
 • -

Plener wyjazdowy

Plenery fotograficzne są ulubioną formą pracy uczestników warsztatów fotograficznych. W piątkowe popołudnie, 16 września, odbył się długo oczekiwany  plener wyjazdowy. Dwudziestoosobowa grupa opanowała ogrody przy Pałacu Bursztynowym we Włocławku celem znalezienia jak najlepszego światła i tła.
 • -

Plener nad wodą

Zaczynając nowy sezon fotograficzny, postanowiliśmy skorzystać z pięknej pogody i wybrać się w plener nad jezioro Orłowskie. Wykorzystując piękno przyrody i dostosowując do niej nasze stylizacje, stworzyliśmy kilkanaście klimatycznych ujęć . Efekty sesji plenerowej prezentujemy w poniższej galerii.
 • -

Sleevface – ciąg dalszy

Ciąg dalszy zajęć fotograficznych – sleeveface w bibliotece w Czarnem. Tym razem zajęcia odbywały się również w plenerze.
 • -

Sleeveface, czyli ubierz się w książkę

Idąc śladem bibliotek na całym świecie, również koło fotograficzne działające przy Ośrodku Kultury i Bibliotece Gminy Wielgie postanowiło wykorzystać sleevface do promocji czytelnictwa. Jest to zdjęcie, na którym widzimy okładkę, sfotografowaną w ten sposób, że łączy się z sylwetkami osoby lub osób, stanowiących jej przedłużenie, dopełnienie.
 • -

Wystawa zdjęć w technice makro

Przez ostatni miesiąc członkowie koła fotograficznego przygotowywali się do wystawy zdjęć w technice makro. Uczestnicy koła przygotowali ponad 70 zdjęć. Zapraszamy do oglądania wystawy 3 lipca 2016r. na XII Festynie Myśliwskim w Zakrzewie.
 • -

Technika makro

Ostatnie spotkanie z wykorzystaniem techniki makro. Zapraszamy na kolejne zajęcia 2 czerwca 2016r. o godz. 17.00 w Czarnem.
 • -

Pierwsze warsztaty w nowym sezonie już za nami

Grupa pasjonatów fotografii spotkała się 5 maja w sali OSP w Czarnem, na pierwszych warsztatach fotograficznych w nowym sezonie. Pogoda w tym dniu była słoneczna więc grupa postanowiła wyjść w plener żeby wykonywać zdjęcia w technice makro.
 • -

Plener fotograficzny

Na czwartkowych zajęciach fotograficznych wybraliśmy się na krótki zimowy plener w okolicach Czarnego. Zdjęcia wykonywaliśmy różnymi obiektywami tworząc fotografie krajobrazowe i makro. Skupiliśmy się na uchwyceniu zimowej aury.
 • -

Fotografia produktowa

Ostatnie zajęcia z wykorzystaniem studia. Tym razem zajęliśmy się wykonywaniem zdjęć produktowych. Uczestnicy próbowali wykonać idealne zdjęcia wybranych produktów.
 • -

Sesja świąteczna

Ostatnie w tym roku spotkanie fotograficzne przebiegało w świątecznej atmosferze. Uczestnicy zajęć udekorowali studio i stworzyli kilka świątecznych stylizacji.

 • -

Smugi świateł

Jak uzyskać efekt smugi świateł w ciemnym pomieszczeniu? Jak zrobić świetlistą postać?? Wszystkiego można się dowiedzieć na warsztatach fotograficznych.
 • -

Zdjęcia na ciemnym tle

Na poprzednich zajęciach uczyliśmy się fotografować portrety studyjne z wykorzystaniem czarnego tła. Poznawaliśmy układ lamp oraz ustawienie mocy odpowiadającej warunkom oświetlenia. Poniżej efekty prac uczestników koła fotograficznego.
 • -

Kolejne spotkanie z cyklu: studio fotograficzne

Zdjęcia studyjne modowe. To już drugie spotkanie z cyklu: studio fotograficzne, tym razem robiliśmy zdjęcia modowe.
 • -

Studio fotograficzne

Na ubiegłych warsztatach poznaliśmy różne aspekty pracy w studio fotograficznym, przekonaliśmy się jak bardzo różni się od pracy w plenerze. Zapoznaliśmy się z niezbędnymi podstawami pracy ze studyjnymi lampami błyskowymi i ich ustawieniami.
 • -

Styl retro w fotografii

Styl fotografii retro inspirowanych XIX-wiecznymi fotogramami ma w sobie coś magicznego i nostalgicznego. Na ostatnich zajęciach fotograficznych odbył się plener w stylu retro. Poniżej zamieszczamy efekty.
 • -

Kolejne spotkanie z fotografią

Uwaga fani fotografii najbliższe zajęcia już w środę 30 września o godz. 16-tej w sali Centrum Kulturalno-Oświatowym w Czarnem. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zgłębić tajniki fotografii.

 

 

 

 • -

Długi czas naświetlania

Na ubiegłych warsztatach fotograficznych poznawaliśmy ustawienia manualne aparatu. Dodatkowo malowaliśmy światłem i tworzyliśmy zdjęcia używając długiego czasu naświetlania- pierwsze próby tworzone były w pocie czoła. Rysowaliśmy światłem różne figury geometryczne.
 • -

Efekty spotkań plenerowych

W zeszłym tygodniu odbył się plener fotograficzny przy Szkole Podstawowej w Czarnem. Poniżej zamieszczamy efekty prac uczestników pleneru. Wykonywaliśmy zdjęcia portretowe z zastosowaniem różnych technik fotografowania oraz przy użyciu przystosowanych do tego obiektywów.
 • -

Spotkanie plenerowe koła fotograficznego

W dniu 6.08 członkowie koła fotograficznego uczestniczyli w plenerze fotograficzny. Na miejsce swoich prób wybrano park przy szkole w Czarnem ze względu na różnorodność światła.
 • -

Koło fotograficzne – spotkania  w czwartki o godz. 16.30   w świetlicy w Czarnem .

Osoby pasjonujące się fotografią i chcące nauczyć się robić profesjonalne zdjęcia, spotykają się w każdy czwartek, w świetlicy wiejskiej w Czarnem. W trakcie zajęć poznają podstawowe wiadomości z zakresu fotografii - budowę i funkcje aparatu cyfrowego oraz wpływ elementów budowy na tworzenie obrazu.

 • -

Spotkanie z fotografem

Dnia 8 maja odbyło się spotkanie z fotografem i dziennikarką Małgorzatą Chojnicką.

Przejdź do początku strony