Przejście do sekcji:

Treść strony - Klub seniora

 • Pastel Blue Illustration Happy Earth Day Poster (y

Wykład ,,Ekologiczne nawyki w budowaniu więzi człowieka z naturą''

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wielgiem zaprasza na wykład ,,Ekologiczne nawyki w budowaniu więzi człowieka z naturą’’ 16.05 (czwartek) godz.15.00 sala OKiBGW ul. Starowiejska 81.

 • Zdjęcie grupowe studentek z medalami na 10-leciu UTW

10-lecie UTW

24  kwietnia  2024 r. słuchacze  Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku  w Wielgiem  spotkali się w sali ośrodka kultury, aby świętować    jubileusz 10 lecia powstania oddziału.

 • Plakat informacyjny

Wycieczka dla UTW

Wycieczka dla członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku do Szafarnii i na zamek Golub-Dobrzyń 29.05.2024r. Koszt od osoby 65zł (z obiadem 100zł)

 • Studenci UTW na koncercie Golec uOrkiestra

Studenci UTW z Wielgiego na koncercie Golec uOrkiestra

4 kwietnia grupa studentów UTW z Wielgiego uczestniczyła w koncercie zespołu Golec uOrkiestra, który odbył się w Hali Mistrzów we Włocławku.

 • Wykładowca przedstawiający wykład o rodzinie Ulmów

Wykład - Rodzina Ulmów - Polacy wobec Holokaustu

W dniu 13 marca 2024r. odbył się wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku oddział Wielgie pn. Rodzina Ulmów – Polacy wobec Holokaustu.

 • Wykład - Rodzina Ulmów - Polacy wobec Holokaustu

Wykład - Rodzina Ulmów - Polacy wobec Holokaustu

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wielgiem zapraszają na wykład: Rodzina Ulmów - Polacy wobec Holokaustu

 • Plakat informacyjny

Ochrona praw konsumentów

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wielgiem zapraszają na wykład pt. Ochrona praw konsumentów 15.01 (poniedziałek) godz. 15.00 sala OKiBGW ul. Starowiejska 81 wykład poprowadzi adwokat Ewelina Zawadzka.

 • Autor podczas prelekcji

Morsowanie jest wykonalne...

,,Morsowanie jest wykonalne...kiedy?” to książka Zbigniewa Kołby, który 24 października był gościem Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz sołectwa Wielgie.
 • Zumba dla słuchaczy UTW na zakończenie roku

Podsumowanie roku UTW

Instytucja Uniwersytetu Trzeciego Wieku to ,,strzał w dziesiątkę” dla seniorów, którzy chcą żyć aktywnie. Pierwszym w Powiecie Lipnowskim działającym na wsi oddziałem UTW jest uniwersytet wielicki, który został powołany w lutym 2014 roku. W przyszłym roku będzie obchodził 10-lecie istnienia.

 • Chata drewniana

Wykład Juliusz Poniatowski

Uniwersytet Trzeciego Wieku o/ Wielgie Julisz Poniatowski i Poniatówki na Ziemi Dobrzyńskiej Wykład dr Alicji Bieńkowskiej-Krysztop 11 maja godz. 16:00 Wielgie ul. Starowiejska 81

 • Kopernik

Mikołaj Kopernik

Uniwersytet Trzeciego Wieku O/Wielgie zaprasza na : 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika Wykład dr Władysława Kubiaka 18 Maja godz. 15:00 ul. Starowiejska 81

 • Studenci UTW na wykładzie

Spotkanie z pszczelarzem

Członkowie UTW w Wielgiem mieli okazję wysłuchać bardzo ciekawego wykładu pt. „Produkty pszczele w żywieniu i domowej apteczce”. W fascynujący świat pszczelej rodziny wprowadził zebranych Pan Marek Grzymowicz, który pszczelarstwem zaraził się od swojego ojca i spełnia się jako pszczelarz na pełen etat, będąc już na emeryturze. Prelegent w przystępny sposób opowiedział, jak ogromna i pożyteczna praca odbywa się w każdym ulu.

 • Wykłady utw

Harmonogram wykładów

Kujawsko - Dobrzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku KSW o/WIELGIE Tematyka wykładów

– w roku akademickim 2022/2023 (semestr letni)

 • Wykładowca dr W. Kubiak podczas wykładu

Zrywy narodowościowe na Ziemi Dobrzyńskiej

8 grudnia członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wielgiem uczestniczyli w wykładzie dr Władysława Kubiaka pn. Zrywy narodowościowe na Ziemi Dobrzyńskiej.

 • Obraz Juliusza Kossaka -Bitwa pod Ignacewem

Zrywy narodowościowe- wykład

Uniwersytet Trzeciego Wieku oddział Wielgie Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zapraszają na wykład ,,Zrywy narodowościowe na Kujawach i Ziemi Dobrzyńskiej’’, który odbędzie się 8 grudnia 2022r. o godz. 11.30w sali OKiBGW ul. Starowiejska 81.

 • Wykład inauguracyjny UTW

Inauguracja roku akademickiego

Nie starzeje się ten kto nie ma na to czasu –Benjamin Franklin.Ta maksyma przyświeca członkom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wielgiem, którzy zebrali się aby po raz kolejny świętować rozpoczęcie roku akademickiego. Po uroczystym odśpiewaniu studenckiego hymnu - Gaudeamus igitur i powitaniu przybyłych gości, wykład na temat „Czy jesteśmy elementem świata – bioróżnorodność jak ją zachować’’ wygłosiła dr Maria Palińska.

 • Inauguracja

Inauguracja

Uroczysta inauguracja rozpoczęcia roku akademickiego 2022/2023- 27.10.2022r. o godz. 15:00 w sali OKiBGW w Wielgiem ul. Starowiejska 81.

 • Wykład dla słuchaczy UTW

Gospodarka wodna- wykład

Słuchacze UTW w Wielgiem, w miniony czwartek (26.05) mieli okazję wysłuchać wykładu dr Zbigniewa Brejzy: Problemy w gospodarce wodnej, w rolnictwie na przykładzie Kujaw. Temat niezwykle aktualny przy dzisiejszych niedoborach wody, jakie zwłaszcza na naszym terenie od lat powtarzają się w okresie wegetacyjnym roślin. 

 • Logistyka

Logistyka w praktyce

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wielgiem zapraszają na wykład pt. ,,Logistyka w praktyce'' 26.05 (czwartek) godz. 15.00 sala OKiBGW ul. Starowiejska 81. Wykład poprowadzi rektor Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku dr inż. Adam Rejmak.

 • Na zdjęciu kobieta z mężczyzną w stroju dobrzyńskim

Pierwszy wykład

Wykład wygłosił Andrzej Szalkowski, dyrektor Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej , znamienity dobrzyniak z ogromna wiedzą historyczną o regionie i wielką swadą do jej przekazywania. Słuchacze dowiedzieli się co królowało na stole włościan dobrzyńskich w poszczególnych porach roku. Jakie zupy jadano, jakie warzywa i owoce uprawiano. Kiedy do kuchni dobrzyńskiej trafił, popularny dzisiaj, pomidor.

 • Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo w Internecie

W dniu 09.01.2020r. odbył się ostatni w semestrze jesienno – zimowym wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku o/Wielgie. Podczas wykładu, który wygłosił wiceprezes KDBS pan Mirosław Gniady, poruszane były zagadnienia związane z bankowością a temat brzmiał:

 • Wykład

Wykład o Katyniu

W dniu 05.12.2019r. w sali Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie zaproszeni goście w osobach: Jerzy Nowacki – Prezes Kujawsko – Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Halina Sztypka – Przewodnicząca Rady Gminy, Tadeusz Wiewiórski – Wójt Gminy Wielgie oraz Słuchacze UTW o/Wielgie spotkali się, aby wysłuchać kolejnego w tym semestrze wykładu nt: „80 – ta rocznica zbrodni katyńskiej”

 • Inauguracja roku akademickiego

Inauguracja roku akademickiego

W dniu 24.10.2019r. w sali Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie odbyła się 7 – ma uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020. W uroczystości uczestniczyła liczna grupa Słuchaczy naszego oddziału.

Ogłoszenie

Rada Słuchaczy UTW ogłasza nabór do uczestnictwa w wykładach w roku akademickim 2019/2020.

 • uroczyste-rok

Rozpoczęcie roku akademickiego

Uprzejmie informuję słuchaczy UTW o/Wielgie, że w dniu 24 października o godz. 15.00 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2019/2020. Spotkanie w sali OKiBGW ul. Starowiejska 81

 • 11685

Zakończenie roku akademickiego

W dniu 27 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego KDUTW o/Wielgie. Wzięła w nim udział 30 – to osobowa grupa Słuchaczy z UTW o/ Wielgie, Radny Powiatu – Pan Jan Wadoń a także władze samorządowe na czele z Wójtem Gminy Tadeuszem Wiewiórskim i Przewodniczącą Rady Gminy – Haliną Sztypka.

 • Wykład

Serce masz tylko jedno

Zgodnie z przyjętym harmonogramem w dniu 09.05.2019r. w Ośrodku Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie Słuchacze UTW o/Wielgie wysłuchali trwającego ponad godzinę wykładu Pana Grzegorza Łoza na temat „Serce masz tylko jedno”.

 • Wykład

Bezpieczeństwo w sieci

Słuchacze UTW o/Wielgie spotkali się w dniu 03.04.2019r. , aby wysłuchać kolejnego wykładu w tym semestrze pt. „Bezpieczeństwo w sieci”.

 • Dzień Inwalidy

Światowy Dzień Inwalidy

W dniu 25.05.2019r. w sali Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie odbyła się uroczystość z okazji „Światowego Dnia Inwalidy” połączona z „Dniem Matki” zorganizowana przez Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wielgiem.

 • Wykład

Kraina bezkresnych połonin

Zgodnie z przyjętym harmonogramem wykładów UTW w dniu 8 kwietnia 2019 roku (poniedziałek) odbył się interesujący wykład dla naszych Słuchaczy na temat „Bieszczady kraina bezkresnych Połonin”. Wykładowcą był Pan Sebastian Bielak, z wykształcenia inżynier środowiska z zamiłowania przyrodnik, podróżnik i fotograf. Jest on autorem książek i publikacji o tematyce przyrodniczej.

 • Wykład

Dwudziestolecie Samorządu Województwa i Powiatu

28 marca 2019 roku studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wielgiem spotkali się na kolejnym wykładzie. Temat wykładu: Dwadzieścia lat samorządu wojewódzkiego.

 • Wykłady utw

Wykłady w semestrze letnim

Tematyka wykładów Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku o/Wielgie w roku akademickim 2018/2019 - semestr letni.

 • senior

Ostatni wykład

Ostatni w semestrze wykład v-ce Prezesa Zarządu KDBS we Włocławku Mirosława Gniadego dla słuchaczy UTW o tematyce - “Działania Banku Spółdzielczego dla społeczności wiejskiej” odbył się 6 lutego 2019 r. (środa) w Ośrodku Kultury i Biblioteki w Wielgiem.

 • Senior zdrowie

Zdrowie seniora

W dniu 11 stycznia 2019 r., w ramach harmonogramu wykładów w I semestrze (zimowym) odbyło się spotkanie słuchaczy UTW z przedstawicielami służby zdrowia miejscowego ośrodka opieki zdrowotnej.

 • Kiermasz

II wykład w roku akademickim

Zgodnie z przyjętym planem wykładów UTW dnia 15 listopada 2018 r. (czwartek) w godzinach 1500 – 1630 odbył się interesujący wykład pani dr Marii Palińskiej – Kierownik Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych KSW Włocławek na temat „Woda źródłem życia” oraz „Skutki działalności człowieka na środowisko wodne”.

 • inauguracja

Nowy rok akademicki UTW w Wielgiem

W dniu 12 października br. w sali Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019. W pięknie, okolicznościowo udekorowanej sali, zebrało się 70 osób.

 • Wycieczka do Klodawy

Wycieczka do Kłodawy

Zarząd Stowarzyszenia „Aktywny Senior w UTW” w Wielgiem we współpracy ze Starostą Lipnowskim (dotacja finansowa) zorganizował wycieczkę Studentów (Seniorów) oraz członków Koła Emerytów Rencistów w dniu 18 lipca 2018 r. do Kopalni Soli w Kłodawie, a w drodze powrotnej do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu.

 • Jubileusz

Jubileusz 5 – lecia

W dniu 20 czerwca 2018 roku w sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego w UTW oddział Wielgie połączone z Jubileuszem  5 – lecia jego powstania.

 • Wykład

Ostatni wykład w semestrze

W dniu 7 czerwca br. (czwartek) w godzinach 1430 – 1600 odbył się w sali Ośrodka Kultury i Biblioteki wykład dla słuchaczy UTW. Wykład wygłosił dr Władysław Kubiak (KSW Włocławek) na aktualny temat „100 – lecie odzyskania Niepodległości Polski”.

 • Pankiewicz

,, Polski żywioł ‘’ Romana Pankiewicza

W dniu 23 maja 2018 roku (środa) w sali Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie słuchacze UTW oraz młodzież gimnazjalna wysłuchali wykładu pisarza Romana Pankiewicza. Wspaniały mówca, autor wielu książek, w bardzo interesujący sposób nakreślił wydarzenia przedstawione w swojej najnowszej książce pn. „Polski żywioł”.

 • Wykład z psychologiem

Chłoniemy wiedzę o nas samych

W dniu 10 maja 2018 roku (czwartek) w godzinach od 15:00 do 16:00 w sali Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie, Słuchacze UTW oddział z Wielgiego wysłuchali wykładu psychologa, Pani dr Beaty Płaczkiewicz, na temat „Osobowość człowieka w okresie senioralnym”.

 • Wykład

Potrzeby ludzi starszych

W dniu 12 kwietnia br. (czwartek) o godz. 15:00 rozpoczął się wykład, bardzo lubianego przez Słuchaczy wykładowcę dr. Andrzeja Mielczarka pt. „Potrzeby ludzi starszych”. Tego ciekawego, trwającego ponad godzinę wykładu Studenci UTW z Wielgiego wysłuchali z uwagą i ogromnym zainteresowaniem.

 • Wykład

Społeczno-kulturowe uwarunkowania

Wykład dla członków UTW na temat „Społeczno-kulturowe uwarunkowania rozwoju Gminy Wielgie” wygłosił v-ce Wójt Gminy Wielgie Pan Jan Wadoń.

 • Wykład senior

Wykład- ubezpieczenia dla seniorów

W dniu 14 marca 2018 roku (środa) o godz. 15:00 w sali Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie Słuchacze UTW Oddział Wielgie uczestniczyli na spotkaniu z mgr Stanisławem Krzemińskim, który wygłosił wykład na temat: „Ubezpieczenia na życie i zdrowie Seniorów”.

 • Wykład 2018

Relacje BS z seniorami-wykład

Ostatni wykład w semestrze jesienno – zimowym roku akademickiego 2017/2018 odbył się w sali Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie w dniu 18 stycznia 2018 roku. Tematem spotkania z wykładowcą mgr Mirosławem Gniadym, pełniącym funkcję Wiceprezesa KDBS we Włocławku były „Relacje Banku Spółdzielczego z Seniorami”.

 • Puszcza

Puszcza Białowieska- wykład

Rok w Ośrodku Kultury rozpoczęliśmy wykładem zorganizowanym dla członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku i młodzieży z ZPO w Wielgiem. Temat wykładu, na który zaprosiliśmy seniorów i uczniów to „Puszcza Białowieska-Kraina leśnego żubra”.

 • Wykład

Prawo w praktyce-wykład

Pani mgr Małgorzata Chojnicka w przystępny sposób przedstawiła zebranym zagadnienia prawne związane z tematem wykładu, który wzbudził bardzo duże zainteresowanie słuchaczy.

 • Wykład

Zagrożenia oszustwami

Zagrożenia oszustwami wśród Seniorów taki tytuł miał kolejny wykład dla Słuchaczy UTW o/Wielgie w dniu 9 listopada br., który wygłosiła wykładowczyni KSW Włocławek pani dr Jolanta Kloc.

Plan wykładów

KD UTW Oddział w Wielgiem - rok akademicki 2017/ 2018

semestr zimowy

 • Wyjazd do teatru

Słuchacze UTW o/Wielgie w teatrze muzycznym w Łodzi

W dniu 26 października br. (czwartek) Zarząd Stowarzyszenia "Aktywny Senior w UTW” z Wielgiego zorganizował dla swych słuchaczy wyjazd do teatru muzycznego w Łodzi na spektakl "Sen nocy (nie) letniej".

 • Dzień Seniora

Emeryci i renciści świętowali „Dzień Seniora”

W dniu 24 października 2017 roku w Folwarku MAT-ERA w Wielgiem z inicjatywy Koła Emerytów i Rencistów w Wielgiem odbyły się uroczyste obchody z okazji „Dnia Seniora”. Spotkanie zaszczycili swą obecnością członkowie koła oraz delegacje z gmin powiatu, a także władze samorządowe gminy Wielgie na czele z Przewodnicząca Rady Gminy Haliną Sztypka i Wójtem Gminy Tadeuszem Wiewiórskim.
 • Warsztaty florystyczne

Emeryci na warsztatach florystycznych

W dniu 19 października 2017 roku członkowie Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wielgiem zorganizowali warsztaty florystyczne. Tematem spotkania było wykonanie wieńców i wiązanek nagrobkowych w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych. Pod okiem florystki pani Danuty Jabłońskiej Emeryci i Renciści mogli nauczyć się techniki i sposobu wykonywania wiązanek i wieńców.

 • Inauguracja roku akademickiego

Inauguracja roku akademickiego

Uroczystość inauguracji roku akademickiego 2017/2018 w UTW o/Wielgie odbyła się w dniu 17 października 2014 roku o godz. 14:00 w sali Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie. Na to uroczyste spotkanie przybyło 40 Słuchaczy oraz zaproszeni goście.

 • Zakończenie roku UTW

Zakończenie roku akademickiego

W dniu 8 czerwca 2017 roku w sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego w UTW oddział Wielgie, na które przybyli słuchacze (80%) oraz liczne grono zaproszonych gości.

 • Tradycje weselne

Tradycje weselne na terenie Ziemi Dobrzyńskiej

"Tradycje weselne na terenie Ziemi Dobrzyńskiej w latach 1915-1999” to temat wykładu przygotowanego przez dr Alicję Bieńkowską-Krysztop dla słuchaczy wielickiego UTW. Kanwą wykładu były wspomnienia kilkorga słuchaczy, którzy w związek małżeński wstąpili w latach powojennych.

 • Wykład prawnika

Wykład prawnika

W dniu 16 maja 2017 (wtorek) w godz. 15.00-16.30 w Ośrodku Kultury odbył się wykład – radczyni prawnej Pani mgr Katarzyny Skarżyńskiej pod ogólnym tematem – ,,Warsztaty prawnicze”.

 • Seniorzy w teatrze

Studenci - seniorzy w teatrze

W ramach rocznego planu wykładów w roku akademickim 2016/2017, w miesiącu marcu br., słuchacze UTW oraz członkowie Koła Emerytów i Rencistów w Wielgiem w ilości 36 osób brało udział w wyjeździe do teatru dramatycznego w Płocku. Sztuka ,, Arszenik i stare koronki'' pozytywnie wpłynęła na zachowanie dobrego humoru wśród słuchaczy.

 • Wykład o bankach

KDBS dla seniorów

W dniu 15 marca 2017r. (środa) w godz. 1500 – 1700 odbyło się spotkanie słuchaczy UTW w Wielgiem z v-ce Prezesem KDBS we Włocławku. Frekwencja słuchaczy bardzo dobra (80%).

 • Spotkanie autorskie

Studenci UTW rozpoczęli II semestr

W dniu 01.02.2017r. ( środa) w sali Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Jolantą Szwalbe, która w oparciu o treść swych książek wygłosiła bardzo interesujący wykład na temat ,, Nie starzeje się ten, który umie cieszyć się życiem’’. W czasie całego wykładu przebijał się motyw i znaczenie optymizmu w życiu człowieka.
 • Wykład UTW

Studenci UTW na półmetku

W dniu 25.01.2017 o godz. 15.00 odbył się ostatni, w semestrze jesienno-zimowym, wykład dla słuchaczy UTW o/Wielgie. Wykład na temat ,, Podstawy prawne i zasady działania organizacji pozarządowych'' wygłosił mgr Jan Wadoń - zastępca Wójta Gminy Wielgie.

 • Wykład

Wykład dla seniorów

16 grudnia seniorzy skupieni przy UTW w Wielgiem mieli okazję, po raz kolejny, spotkać się z lekarzem medycyny Norbertem Pielą. Wykład dotyczył chorób i bolączek osób starszych.
 • Wykład UTW

Ekologia – wybór czy konieczność

,,Ekologia – wybór czy konieczność” to temat kolejnego wykładu dla słuchaczy UTW w Wielgiem, który odbył się 8 grudnia w sali OKiBGW. Wykładowca, dr Maria Palińska, dyrektor WCEE ( Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej ) przypomniała słuchaczom niezaprzeczalny fakt, że każdy człowiek jest częścią szeroko rozumianej przyrody i że cywilizacja ma wielki, czasem destrukcyjny wpływ na stan środowiska w jakim żyjemy.

 • Krioterapia wykład

Krioterapia-To warto wiedzieć

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie wraz ze słuchaczami UTW o/Wielgie gościli na spotkaniu autorskim pana Zbigniewa Kołbę, który jest autorem książki „Krioterapia. To warto wiedzieć”. Autor przybliżył, w bardzo przystępny sposób, zagadnienie krioterapii.

 • Wykład o finansach

Wykład o finansach

W dniu 17 listopada br. odbył się wykład dla słuchaczy UTW oddział Wielgie. Wykład na temat ,, Polityka a finanse publiczne’’ wygłosił dziekan KSW dr H. Stępień. Tematyka, bardzo na czasie i w przystępny sposób przedstawiona, wzbudziła duże zainteresowanie słuchaczy.
 • Spotkanie z lekarzem

Spotkanie z lekarzem

25 października 2016r. o godz. 15.00 odbył się  II w tym semestrze wykład dla słuchaczy UTW na temat ,, Profilaktyka i leczenie chorób wieku senioralnego’’ .
 • Inauguracja roku akademickiego

Seniorzy w szkole

W dniu 12.10.2016r. w Sali Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie odbyła się uroczystość z okazji inauguracji drugiego już roku akademickiego dla 40 słuchaczy z terenu gminy Wielgie. Uroczystość otworzył Przewodniczący Rady Słuchaczy Pan Andrzej Capała. W uroczystości udział wzięli: przedstawiciel KSW we Włocławku – pełnomocnik Rektora UTW we Włocławku pani Ewa Murszewska oraz Prezes Zarządu UTW we Włocławku pan Jerzy Nowacki. Samorząd gminy reprezentowali: Przewodnicząca Rady Gminy Wielgie Pani Halina Sztypka, zastępca Wójta Gminy Wielgie Pan  Jan Wadoń, gościem inauguracji  był również kierownik GOPS-u Sebastian Olewiński.
 • -

Uroczyste zakończenie roku akademickiego

W dniu 21 czerwca br. w sali Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie odbyło się zakończenie roku dla słuchaczy UTW o/Wielgie. Na spotkanie przybyli goście: prezes Zarządu KD UTW we Włocławku mgr Jerzy Nowacki, pełnomocnik Rektora KSW we Włocławku ds. studentów mgr Ewa Murszewska, przedstawiciele władz samorządowych gminy – przewodnicząca Rady Gminy mgr Halina Sztypka, Wójt Gminy Wielgie mgr Tadeusz Wiewiórski, z-ca Wójta mgr Jan Wadoń oraz Dyrektor Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie Katarzyna Kwiecińska. Ponadto w spotkaniu brali udział:
 • fotografia- Uroczystość UTW
 • fotografia 2- Uroczystość UTW
 • fotografia 3- Uroczystość UTW
 • fotografia 4- Uroczystość UTW
 • fotografia 5- Uroczystość UTW
 • fotografia 6- Uroczystość UTW
 • fotografia 7- Uroczystość UTW
 • fotografia 8- Uroczystość UTW
 • -

Ostatni wykład dla słuchaczy UTW

W dniu 14.06.2016r. ( wtorek) w godz. 15.00-16.30 w sali Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie odbył się interesujący wykład na temat ,, Dawny a współczesny model rodziny’’, który wygłosił dr Andrzej Mielczarek – wykładowca WSKSiM w Toruniu. Wykład wywołał wśród słuchaczy duże zainteresowanie, a na zadawane pytania wykładowca udzielał wyczerpujących wypowiedzi.

 • -

Tradycja lotnictwa sportowego na Kujawach

Słuchacze UTW w Wielgiem oraz goście w osobach prezesa KDUTW Jerzego Nowackiego, Wójt Gminy Wielgie Tadeusz Wiewiórski, Przewodnicząca Rady Gminy Wielgie Halina Sztypka oraz zastępca wójta Gminy Wielgie Jan Wadoń mieli okazję wysłuchać wykładu prorektora KSW we Włocławku dr Władysława Kubiaka „W tradycji lotnictwa sportowego na Kujawach.”
 • -

Studenci UTW z Wielgiego w teatrze w Płocku

W dniu 22.04.2016r. ( piątek) słuchacze UTW o/Wielgie wybrali się na wycieczkę autokarem na spektakl teatralny do Płocka. Wspaniała komedia ,, Dzikie Żądze'' rozbawiła widzów, wzbogacając ich o artystyczne przeżycia. Fundatorem biletów do teatru był Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie. Poniżej fotorelacja z wyjazdu.
 • -

Wykład dla słuchaczy UTW

W dniu 14 kwietnia ( czwartek) o godz. 15.00 odbył się następny trzeci w tym semestrze wykład dla słuchaczy UTW w sali ośrodka kultury, bardzo interesujący wykład na temat: ,, Źródło energii odnawialnej’’.
 • -

Słuchacze UTW na wykładach

Zgodnie z przyjętym planem w dniu 7 kwietnia 2016r. o godz. 15.00 -16.00 w Sali Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie ,słuchacze UTW oddział Wielgie wysłuchali w tym semestrze ciekawego wykładu Pani mgr Anny Kilanowskiej – Kłoss na temat ,, Jak powstrzymać proces starzenia się organizmu’’
 • -

Wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Słuchacze UTW w Wielgiem oraz goście w osobach prezesa KDUTW Jerzego Nowackiego oraz zastępcy wójta Gminy Wielgie Jana Wadonia mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu prorektora KSW we Włocławku dr Władysława Kubiaka „Rok 2016- Chrzest Polski 1050 rocznica.” Wykład był pierwszym z cyklu zaplanowanych na drugi semestr w roku akademickim 2015/2016. Poniżej zamieszczamy tabelę z terminarzem i tematami wykładów.
 • -

Wieliccy seniorzy mają nowego szefa

„Wśród wielu naszych wspaniałych seniorskich spotkań dzisiejsze jest szczególne.” Tak rozpoczęła swoje wystąpienie pani Teresa Kostrzewska, v-ce prezes koła na ostatnim spotkaniu Koła Emerytów i Rencistów . Wyjątkowość spotkania polegała na zmianie warty jaka dokonała się na fotelu przewodniczącego. Dotychczasowy szef , pan Andrzej Capała, który od fundamentów odbudował koło oddał tego dnia stery przewodniczenia w inne ręce. Nowo wybranym prezesem seniorów został pan Wojciech Ziemiński.
 • -

Wykład otwarty

Na zaproszenie Rady Słuchaczy UTW o/Wielgie i w ramach zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku w dniu 15 grudnia 2015r. w sali Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie słuchacze wysłuchali podwójnego wykładu na temat „Udział społeczeństwa w kreowaniu rozwoju lokalnego” oraz „Wpływ rozwoju na społeczność lokalną”.
 • -

Otwarte seminarium na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Wielgiem

Uprzejmie informuję, że 15-go grudnia 2015 roku (wtorek), w sali OKiB Gminy Wielgie ul. Starowiejska 81, o godzinie 1500, odbędzie się seminarium na temat „Społeczne aspekty rozwoju lokalnego”.

 • -

Dzień Seniora w Wielgiem

W dniu 19 listopada bieżącego roku z inicjatywy Zarządu Koła Emerytów i Rencistów w Wielgiem odbyły się gminne uroczystości Dnia Seniora pod patronatem władz gminy: Przewodniczącej Rady Gminy Wielgie oraz Wójta Gminy Wielgie. W/w uroczystość odbyła się w lokalu Folwark MAT-ERA w Wielgiem.
 • -

Uroczystość Inauguracji

Mam przyjemność poinformować, że w dniu 7.X.2015 roku o godz. 15.30 w sali Ośrodka Kultury i Biblioteki w Wielgiem odbyła się Uroczystość Inauguracji nowego roku akademickiego na KD UTW O/ Wielgie. Na w/w uroczystość zaproszenia przyjęli – prorektor KSW dr. Władysław Kubiak, mgr Jerzy Nowacki – prezes KD UTW we Włocławku oraz władze samorządowe gminy : mgr Halina Sztypka- przewodnicząca Rady Gminy oraz mgr Tadeusz Wiewiórski – Wójt, Dyr. Ośrodka Kultury i Biblioteki mgr Katarzyna Kwiecińska oraz delegacja sąsiadującego z nami Oddziału UTW Lipno w osobach: Halina Śląskiewicz, Kazimierz Skarżyński. Dr. Andrzej Mielczarek wykładowca Wyższej Szkoły Medialnej w Toruniu.
 • -

Inauguracja roku akademickiego

Rada Słuchaczy Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku o/Wielgie oraz Wójt Gminy Wielgie serdecznie zapraszają na uroczystą inaugurację.

 • -

Zakończenie roku akademickiego

Słuchacze UTW o/ Wielgie zakończyli II rok kształcenia 2014/2015

W dniu 25 czerwca 2015r. w godz. 15.30-19.30 w sali Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie odbyło się uroczyste zakończenie II roku akademickiego dla słuchaczy UTW o/Wielgie. W/w uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych naszej gminy p. Przewodnicząca Rady mgr Halina Sztypka, p. Wójt Gminy mgr Tadeusz Wiewiórski oraz Radna Powiatu Zofia Kuczmarska. Uczelnię WSHE we Włocławku reprezentowali p. dr. Marek Stefański oraz Prezes Zarządu KDUTW we Włocławku mgr Jerzy Nowacki.
Przejdź do początku strony