Przejście do sekcji:

Treść strony - Ośrodek Kultury

 • Ognisko

Nocna obserwacja nieba

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na nocną obserwację nieba na plaży w Teodorowie 25 czerwca start godz. 20:00
 • Warsztaty z wykonywania świec sojowych

Warsztaty z wykonywania świec sojowych

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Wielgie Przyszłość i Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie
zaprasza na warsztaty z wykonywania świec sojowych 15 lipca (poniedziałek)
godz. 10:00 W sali OKIBGW ul. Starowiejska 81
 • Warsztaty ceramiczne- cuda z gliny

Warsztaty ceramiczne

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Wielgie Przyszłość i Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie
zaprasza na warsztaty ceramiczne ,,Cuda z gliny’’ 27 czerwca (czwartek) godz. 10:00

 • zdjęcie informacyjne

Wycieczka do kina

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza nawyjazd do Multikina we Włocławku na film Gru i minionki: pod przykrywką wyjazd 05.07 o godz. 9:00 przy sali okibgw ul. starowiejska 81. Kosz 16 zł od osoby. Zapisy i wpłaty do dnia 28.06 w placówkach okibgw. po seansie mcdonald we własnym zakresie.

 • zdjęcie informacyjne

Wycieczka do Miasteczka Westernowego

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na wycieczkę do Grudziądza Miasteczko westernowe 9 lipca 2024r. KOSZT 125zł 8:00 wyjazd spod OKIBGW ul. Starowiejska 81 Pobyt 10:00-17:00   

 • zdjęcie informacyjne

Wycieczka do Uniejowa

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie organizuje rodzinny wyjazd Termy Uniejów 3 lipiec 2024r. (środa)

 • Zdjęcie informacyjne

Aktywne wakacje

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza wszystkie dzieci i młodzież do udziału w akcji Aktywne Wakacje

 • Zdjęcie informacyjne

Rajd rowerowy

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie, Sołectwo Wielgie zaprasza na VI rajd rowerowy 29.06.2024 (sobota) start godz. 9:30 przy sali OKIBGW ul. Starowiejska 81. Zapisy do dnia 26 czerwca 2024 r. Uczestnicy: osoby dorosłe, dzieci, młodzież do 18 roku życia tylko z opiekunem.

 • Zdjęcie informacyjne

Zabawa z klockami LEGO

Nasze Zabytki Inaczej! 03.06.2024 (poniedziałek) godz. 17.00-18.00. Zespołowo budujemy klockową makietę Kościoła Św. Wawrzyńca w Wielgiem. Ośrodek Kultury i Bbiblioteka Gminy Wielgie.

 • zdjęcie informacyjne

Najpiękniejszy Przydomowy Ogródek

Rada Sołecka wsi Wielgie ogłasza konkurs na Najpiekniejszy Przydomowy Ogródek pn.”Piękny ogród 2024". Osoby (mieszkańcy sołectwa Wielgie) chcące przystąpić do konkursu proszone są o zgłaszanie swoich ogrodów do końca czerwca 2024r.

 • zdjęcie informacyjne

Piknik Rodzinny

Wójt Gminy Wielgie Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zapraszają na Piknik rodzinny. Zabawa z Panem Kleksem Zapraszamy do magicznej Akademii Pana Kleksa, gdzie wszystko jest możliwe, a dzieci są szczęśliwe 01.06.2024r.godz.15:00-18:00 Park w Wielgiem

 • Zdjęcie ze startu

Bieg Flagi Narodowej nad Jeziorem Orłowskim

Bieg Flagi Narodowej,  pod patronatem Wójta Gminy Wielgie Sławomira Sadowskiego, odbył się 12 maja 2024 nad Jeziorem Orłowskim. Trasa liczyła nieco ponad 5 km. Do imprezy zgłosiło się  około 260 uczestników  w różnych kategoriach wiekowych.

 • Członkowie marszu na tle Urzędu Gminy Wielgie

Święto Konstytucji 3 Maja

Mieszkańcy gminy Wielgie uczcili kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja tradycyjnym pochodem i złożeniem kwiatów pod pomnikiem ,,Bohaterom Poległym i Pomordowanym w walce z zaborcą''. Uroczysty przemarsz przez centrum wsi rozpoczął się o godz. 14.30. Na czele szli harcerze z flagą następnie orkiestra dęta, poczty sztandarowe szkół i OSP z terenu gminy.

 • Plakat informacyjny

Zabawa z klockami LEGO

Nasze Zabytki Inaczej! 27.04.2024 (sobota) godz. 11.00-12.00. Zespołowo budujemy klockową makietę Kościoła Św. Wawrzyńca w Wielgiem. Ośrodek Kultury i Bbiblioteka Gminy Wielgie

 • Zdjęcie

Zajęcia z robotyki

Pani Kura Zaprasza - Warsztaty z Robotyki. 1,5 godziny zajęć - budowanie i programowanie robotów - wykorzystanie zestawów Lego Spike Prime i Ipadów.

 • Bieg Flagi

Bieg Flagi

Bieg Flagi Narodowej nad jeziorem Orłowskim pod patronatem Wójta Gminy Wielgie 12 maja 2024r. Wpisowe 10 zł Start biegu godz.11:00 limit osób 150 Zapisy pod numerem 600 977 267, 789206039. Długość trasy 5 km.

 • Zdjęcie z życzeniami Wielkanocnymi: Na nadchodzące Święta Wielkanocne życzymy naszym Czytelnikom i Sympatykom zdrowia i...

Życzenia Wielkanocne

Na nadchodzące Święta Wielkanocne życzymy naszym Czytelnikom i Sympatykom zdrowia i radości. Aby te Święta wniosły do Waszych serc wiosenną świeżość, pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję życzą Dyrektor i Pracownicy Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie.

 • Plakat informacyjny

INFORMACJA

Szanowni Państwo, informujemy, że w zamian za dzień ustawowo wolny od pracy, przypadający w sobotę (6 stycznia) 29 marca 2024 roku (piątek) wszystkie placówki OKIBGW będą nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

 • Wielkanocne zajęcia plastyczne

Wielkanocne zajęcia plastyczne

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na Wielkanocne zajęcia plastyczne

 • Zajęcia ogólnorozwojowe

Zajęcia ogólnorozwojowe

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci

 • Wizerunek Poli Negri

Wystawa o Poli Negri

Zapraszamy do biblioteki w Wielgiem i obejrzenia wystawy pn. „Pola Negri. Była Polką, zawsze Polką i wszędzie Polką”.
 • Faworki

Festiwal Smaku 2024

08 lutego odbył się XIX festiwal smaku –Dzień Faworka organizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Wielgie „Przyszłość” wraz z Ośrodkiem Kultury i Biblioteką Gminy Wielgie. Impreza jest otwarta na uczestników z całego powiatu lipnowskiego. Zapraszamy miłośników dobrej kuchni, zawsze w Tłusty Czwartek, aby ciesząc się smakiem kulinariów i programu artystycznego uczcić koniec karnawału.

 • Budowa linii elektroenergetycznej

Budowa linii elektroenergetycznej

Polskie Sieci Elektroenergetyczne, zapraszają mieszkańców w szczególności właścicieli, których dotyczy planowana inwestycja, na spotkanie informacyjne:
 • Dzień Kota

Dzień Kota

Zbiórka karmy dla kotów w placówkach Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie do dnia 29.02.2024r. Zebrany pokarm przekażemy dla kotów wolno żyjących, dla tzw. ,,dokarmiaczy’’.

 • Termy Uniejów

Termy Uniejów

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie organizuje wyjazd do Term Uniejów 20 luty 2024r. (wtorek).

 • Ferie zimowe

Ferie zimowe

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie organizuje zajęcia feryjne dla dzieci. Harmonogram:

 • Plakat informacyjny

Festiwal Smaku

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Wielgie ,, Przyszłość’’ Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie

serdecznie zapraszają na

 • Stroik świąteczny

Życzenia Bożonarodzeniowe

Świąt Bożego Narodzenia pełnych pokoju, szczęścia i miłości oraz wszelkiej pomyślności w każdym dniu

 Nowego Roku 2024 dla naszych Czytelników i Sympatyków

życzy Dyrektor i Pracownicy Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie

 • Zdjęcie grupowe

Bal Mikołajkowy

W minioną sobotę do Ośrodka Kultury w Wielgiem przybył Św. Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Podczas balu mikołajkowego dla dzieci nie zabrakło świątecznych atrakcji i zabaw które przygotowały elfy z fabryki świętego Mikołaja. Dzięki pracowitemu zespołowi tancerzy cała sala wypełniła się świąteczną muzyką!
 • Święto Niepodległości w Gminie Wielgie

Obchody Święta Niepodległości

W Gminie Wielgie obchody Narodowego Święta Niepodległości to uroczysty przemarsz i złożenie kwiatów pod pomnikiem „Ku czci bohaterom poległym i pomordowanym w walce z zaborcą”. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz samorządowych, placówek oświatowych, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz mieszkańcy Gminy Wielgie.
 • Wycieczka do Gniezna

Wycieczka do Gniezna

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na wycieczkę do Fabryki bombek Gniezno 02.12.2023

 • Wycieczka do teatru

Wycieczka do teatru

Ośrodek kultury i biblioteka gminy wielgie zaprasza na wyjazd do baju pomorskiego w Toruniu na sztukę pt. Opowieść wigilijna

Bal Mikołajkowy

 • Plakat informacyjny- Bal Mikołajkowy
 • Rocznica odzyskania niepodległości

Obchody Odzyskania Niepodległości

Wójt Gminy Wielgie Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zapraszają mieszkańców gminy na uroczyste obchody Odzyskania przez Polskę Niepodległości
 • Książka "Z dziejów Ziemi Dobrzyńskiej" 27

Konferencja historyczna

19 października w Zadusznikach odbyła się XXVII Konferencja Historyczna „Z dziejów Ziemi Dobrzyńskiej” zorganizowana przez Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej oraz Gminę Wielgie.

 • Puchar -nagroda w turnieju szachów szybkich

Turniej szachowy

W sobotę 14 października odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Szachów Szybkich Wielgie 2023 o Puchar Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Wielgie „Przyszłość”.

 • Morsowanie-spotkanie z autorem książki

Morsowanie jest wykonalne...

Spotkanie autorskie w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze Zbigniewem Kołbą autorem książki „Morsowanie jest wykonalne… Kiedy?” Udzielenie instruktażu dla mieszkańców Gminy Wielgie w zakresie aktywności fizycznej- Morsowania w celu poprawy jakości życia i sprawności fizycznej. 24 października 2023 godz. 16 :00 Sala OKIB ul. Starowiejska 81 Wstęp wolny. Możliwość zakupu książki cena 35zł.

 • Zajęcia robotyki i programowania

Robotyka i programowanie

Pierwsze zajęcia robotyki za nami. Budowaliśmy i bawiliśmy się za pomocą klocków LEGO.
 • Zdjęcia grupowe drużyny harcerskiej

Harcerska rocznica

Wielicka drużyna harcerska „Czarne stopy” obchodziła dwa lata swojej działalności. Uroczystość odbyła się w piątek 22 września. Harcerze przygotowali część artystyczną, a druh przedstawił działalność drużyny w minionym roku. W uroczystości udział wzięli także harcerze z zaprzyjaźnionych drużyn oraz zaproszeni goście.

 • Mała Książka-Wielki Człowiek

Kolejna edycja projektu

Biblioteka w Wielgiem wraz filiami bierze udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki: Mała Książka Wielki Człowiek. Projekt skierowany jest do dzieci przedszkolnych. Każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Krasnal w Krzywej czapce” oraz Kartę Małego Czytelnika.

 • Turniej szachowy

Turniej szachowy

VIII Ogólnopolski Turniej Szachów Szybkich 14 października 2023 r. start godz. 10:00 Sala OKIBGW ul. Starowiejska 81 (budynek OSP)

 • Warsztaty teatralne

Warsztaty teatralne

Serdecznie zapraszamy na zajęcia teatralne prowadzone przez Ireneusza Maciejewskiego, doświadczonego reżysera i aktora, który z pasją tworzy przedstawienia dla młodej publiczności.
 • Zajęcia z robotyki

Zajęcia z robotyki

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie Zaprasza na warsztaty Robotyka i programowanie

Zajęcia plastyczne

 • Zajęcia plastyczne plakat informacyjny
 • zdjęcie informacyjne

Wyjazd do kina

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na wyjazd do kina Nawojka w Lipnie na film Mavka i Strażnicy lasu. 30.09.2023 (sobota) wyjazd o godz. 10.20 spod sali OKIBGW ul. Starowiejska 81

 • zdjęcie informacyjne

Zajęcia w Ośrodku Kultury

Oferta zajęć Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie na sezon 2023/24

 • Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci

Zajęcia ogólnorozwojowe

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat 29.09. 2023 o godz. 16.00 w sali OKIBGW ul. Starowiejska 81. Zapisy w placówkach OKIBGW lub pod nr 796703086. Przy małej ilości chętnych zajęcia zostaną odwołane.

 • Gminne Dożynki

Dożynki w Gminie Wielgie

Tegoroczne Dożynki w gminie Wielgie odbyły się 20 sierpnia. Punktualnie o godzinie 15.00, na plac dożynkowy wkroczyły poczty sztandarowe i drużyny strażackie z gminy Wielgie. Uroczystości rozpoczął Mazurek Dąbrowskiego w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej. Poprzedziły je msze święte dożynkowe w kościołach parafialnych w Czarnem, Ostrowitem i Wielgiem.

 • Informacja

Informacja

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem  Dyrektora OKiBGW w  Wielgiem dzień  14 sierpnia 2023r. (poniedziałek) w ośrodku kultury i bibliotece  jest dniem wolnym od pracy , w zamian za święto przypadające w sobotę, tj. 11 listopada 2023 roku. Za utrudnienia przepraszamy.
 • Plakat informacyjny- Gminne Dożynki

Dożynki Gminne 2023

Wójt Gminy Wielgie oraz Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zapraszają 20 sierpnia o godz. 15:00 do Parku we Wielgiem na Gminne Dożynki.
 • Zwycięzcy XIII zawodów parokonnych

XIII Zawody w powożeniu

Zawody w powożeniu zaprzęgami parokonnymi –XIII edycja. Zawody uroczyście otworzył Wójt Gminy Wielgie Pan Tadeusz Wiewiórski. Do rywalizacji przystąpiło 9 zaprzęgów. Tradycyjnie tor został przygotowany z wieloma przeszkodami, były slalomy wśród drzew, górka. Uczestnicy pięknie przygotowali zaprzęgi do zawodów.

 • Plakat-Zawody w powożeniu zaprzęgami parokonnymi

XIII Zawody w powożeniu zaprzęgami Parokonnymi

Wójt Gminy Wielgie, Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie i Joanna i Rafał Paszyńscy zapraszają na  XIII Zawody  w powożeniu zaprzęgami parokonnymi  6 sierpnia 2023 park w Wielgiem początek imprezy o godz. 14.00.
 • Festyn Myśliwski

Festyn Myśliwski

W minioną niedzielę 9 lipca 2023r. odbył się XVI Festyn Myśliwski "Z Ekologią na Ty i smakiem wielickim" w Zakrzewie. Organizatorami festynu byli Wójt Gminy Wielgie, Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie, Koło Łowieckie Sokolników Nr 6 ZYS , Fundacja Większe Mniejsze.
 • KGW Czerszczanki zaprasza na festiwal smaku

Festiwal Smaku

Koło Gospodyń Wiejskich "Czerszczanki" z Czarnego wraz z partnerem Lasy Państwowe zaprasza na wydarzenie pn. „Dary z lasu” czyli festiwal smaku promujący zdrową żywność z polskich lasów podczas Festynu Myśliwskiego w Zakrzewie 9 lipca 2023r. od godz. 15:00.

 • Festyn Myśliwski

XVI Festyn Myśliwski

Wójt Gminy Wielgie, Zarząd Koła Łowieckiego ,,ZYS’’ im. Czesława Sielickiego, OSP Zakrzewo, Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie oraz Fundacja Większe Mniejsze zapraszają na XVI Festyn Myśliwski i Festiwal Smaków ,,Z ekologią na ty’’, który odbędzie się 9 lipca 2023r.( niedziela)rozpoczęcie godz. 15:00 w Zakrzewie, gmina Wielgie.

 • 700 lat Zaduszniki

700 lat Zaduszniki

Z inicjatywy mieszkańców wsi Zaduszniki 17 czerwca zorganizowana została uroczystość upamiętniająca 700 lat powstania tej miejscowości. Komitet organizacyjny, na czele którego stanęła sołtys wsi Karolina Orankiewicz nawiązał współpracę z Wójtem Gminy Wielgie i Ośrodkiem Kultury i Biblioteką Gminy Wielgie.

 • Aktywne wakacje

Aktywne wakacje

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza wszystkie dzieci i młodzież do udziału w akcji Aktywne Wakacje.

 • Termy Uniejów

Wycieczka do Term

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie organizuje rodzinny wyjazd do Term Uniejów 30 czerwca 2023r. (piątek).Wyjazd o godz. 8.00 spod OKiB ul. Starowiejska 81
 • Zabawy chustą klanza na pikniku rodzinnym

Piknik Rodzinny

07 czerwca 2023r. od godz. 16:00 do 18:30 na boisku w Teodorowie odbył się Piknik Rodzinny. Organizatorami uroczystości byli Wójt Gminy Wielgie oraz Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie. Podczas imprezy dzieci uczestniczyły w programie animacyjnym przygotowanym przez grupę "Jojo" z Torunia.
 • Plakat informacyjny

700 lat wsi Zaduszniki

Społeczny Komitet Organizacyjny Obchodów 700-lecia powstania wsi Zaduszniki, Wójt Gminy Wielgie oraz Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie serdecznie zapraszają na uroczystość jubileuszu 700-lecia wsi Zaduszniki która odbędzie się w sobotę – 17 czerwca 2023 r. 

 • Uczestnicy wyjazdu przy fortepianie

Wycieczka do Szafarni i Golubia-Dobrzynia

Członkowie Gminnej Orkiestry Dętej z Wielgiego oraz Orkiestry Dętej z Zespołu Szkół Samochodowych we Włocławku odwiedzili ośrodek Chopinowski w Szafarni. Uczestnicy wycieczki mieli okazję usłyszeć o życiu i twórczości naszego wybitnego kompozytora Fryderyka Chopina i wysłuchali audycji słowno-muzycznej.

 • Zdjęcia grupowe uczestników

Wycieczka do Bazy Przygoda we Włocławku

Nasza drużyna harcerska odwiedziła bazę „Przygoda” , gdzie harcerze podczas zajęć plastycznych wykonali upominek dla swoich mam. Zajęcia pod tytułem Kleksiki odbyły się na zaproszenie Hufca w Włocławku i były realizowane w ramach projektu „Włocławek Miasto Nowych Możliwości”.

 • Grupa charcerzy przy ognisku

Ognisko harcerskie

Drużyna „Czarne stopy” gościła w Wielgiem zaprzyjaźnione drużyny harcerskie z Dyblina „Złote rybki” ,Lipna „Trójkolorowe szeregi” , Tłuchowa „ Kamyki” . Zbiórka odbyła się w parku w Wielgiem . Nie zabrakło także symbolu harcerstwa jakim jest ogień.
 • Plakat informacyjny- piknik rodzinny

Piknik rodzinny

Wójt Gminy Wielgie i Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zapraszają na piknik rodzinny

dn. 07.06.2023r.godz.16:00 do 18:30 na boisku w Teodorowie

W programie:

Zajęcia plastyczne

Ośrodek kultury i Biblioteka Gminy Wielgie serdecznie zaprasza dzieci na zajęcia plastyczne niespodzianka  dla Mamy  25 maja 2023 r. godz. 16:00 ul. Starowiejska 81.

Zapisy w OKiBGW lub pod nr telefonu 796703086

 • Uroczyste obchody 3 maja

Święto Narodowe

Święto Konstytucji 3 Maja obchodzone jest w ramach upamiętnienia uchwalenia Konstytucji w 1791 roku. Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawą regulującą ustrój prawny państwa. Tradycyjnie w Gminie Wielgie podczas majowych obchodów delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem „Ku czci Bohaterom Poległym i Pomordowanym w Walce z Zaborcą”. 

 • Informacja o majówce

Majówka

W majówkę wszystkie nasze placówki będą nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy w tym tygodniu, by zaopatrzyć się w lekturę na przedłużony weekend! W sobotę 29 kwietnia zapraszamy do biblioteki w Wielgiem w godz. 9:00 do 13:00.

 • Plakat informacyjny- 3 maja

Święto Narodowe

Święto Konstytucji 3 maja we Wielgiem.

W programie: godz. 14.15 - zbiórka przy pomniku ,, KU CZCI BOHATEROM POLEGŁYM I POMORDOWANYM W WALCE Z ZABORCĄ’’, przemarsz pocztów sztandarowych i uczestników uroczystości , godz. 14.30 – złożenie kwiatów pod pomnikiem.

 • Praca plastyczna z okazji akcji Żonkile

Akcja Żonkile

19 kwietnia w 80 - tą rocznicę powstania w getcie warszawskim, w naszej szkole zorganizowane zostały zajęcia edukacyjne przygotowane na podstawie materiałów udostępnionych przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Akcja Żonkile przeprowadzana jest w instytucjach kultury, bibliotekach i szkołach już od 11 edycji. Trzy lata temu inicjatywę tę podjął Ośrodek Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie, włączając w to przedsięwzięcie szkołę podstawową.

 • Jajeczka Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

Na nadchodzące Święta Wielkanocne życzymy naszym Czytelnikom i Sympatykom zdrowia i radości. Aby te Święta wniosły do Waszych serc wiosenną świeżość, pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję życzy Dyrektor i Pracownicy Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie.

 • Plakat

Warsztaty tworzenia palm Wielkanocnych

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na warsztaty tworzenia palm Wielkanocnych dla młodzieży i dorosłych 31 MARCA godz. 16.30 sala OKiBGW ul. Starowiejska 81 Zapisy w placówkach lub 796703086. Prosimy o zabranie sekatorów, pistoletów na klej na gorąco oraz zielonych dodatków np. bukszpan, bazie, trzcina.

 • Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci

Zajęcia ogólnorozwojowe

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat dn. 24.03. 2023 o godz. 16.00 w sali OKIBGW ul. Starowiejska 81. Zapisy w placówkach OKIBGW lub pod nr 796703086.

 • Wielkanocne zajęcia plastyczne

Wielkanocne zajęcia plastyczne

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na  Wielkanocne zajęcia plastyczne

Harmonogram:

 • Festiwal Smaku-scena

Festiwal Smaku

16 lutego w tłusty czwartek odbył się XVIII festiwal smaku –Dzień Faworka organizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Wielgie „Przyszłość” wraz z Ośrodkiem Kultury i Biblioteką Gminy Wielgie. Dzień ten był też okazją do świętowania 20-lecia Stowarzyszenia.

 • Plakat spektaklu-Wąż

Wyjazd do teatru

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na wyjazd do Baju Pomorskiego w Toruniu na sztukę dla dzieci pt. Wąż.
11 marca (sobota) wyjazd o godz. 10:00 spod sali OKIBGW ul. Starowiejska 81. Koszt 53 zł od osoby. Zapisy i wpłaty do dnia 07.03. 2023 w placówkach OKIBGW lub pod nr 796703086.
 • Plakat do filmu Tata

Wycieczka do kina

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na wyjazd do Multikina we Włocławku na film Tata 04.03.2023 (Sobota) wyjazd o godz. 15.00 spod sali OKIBGW ul. Starowiejska 81 KOSZT 30 zł od osoby. Zapisy i wpłaty do dnia 28.02 w placówkach OKIBGW lub 796703086.

 • Fundacja lotto

Odlotowe ferie

W związku z otrzymaną informacją o przyznanym dofinansowaniu przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej na organizację obozu zimowego, w ramach programu „odLOTTOwe ferie”, 25 dzieci (w wieku 6-14 lat, zapisane na wszystkie zajęcia w ramach ferii w OKiBGW), mają możliwość uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach.
 • Informacja

Uwaga czytelnicy!

W środę tj. 01.02 biblioteka w Czarnem i w Zadusznikach nieczynna. Wyjazd pracownika. Za utrudnienia przepraszamy . Zapraszamy w tym dniu do placówki bibliotecznej we Wielgiem.

 • Ferie Zimowe

Ferie Zimowe

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie organizuje zajęcia feryjne dla dzieci. Harmonogram:

 • Koty

Dzień Kota

Zbiórka karmy dla kotów w placówkach ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie do dnia 17.02.2023r. Zebrany pokarm przekażemy dla kotów wolno żyjących, dla tzw. ,,dokarmaczy'' Karmę zebraną w 2022 roku otrzymali dokarmiacze dziko Żyjących kotów z teodorowa, czarnego i Nowej wsi.

 • Kosz z pączkami

XVIII Festiwal Smaku

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Wielgie ”Przyszłość” Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie serdecznie zapraszają na XVIII Festiwal Smaku-Dzień Faworka 16 lutego 2023 w sali widowiskowej ul. Szkolna 5a. Start godz. 16:00

 • Termy Uniejów

Wyjazd feryjny

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie organizuje rodzinny wyjazd Termy Uniejów 7 luty 2023r. (wtorek)Wyjazd o godz. 8.00 spod OKiB ul. Starowiejska 81.

 • Tapeta świąteczna

Życzenia Bożonarodzeniowe

Świąt Bożego Narodzenia pełnych pokoju, szczęścia i miłości oraz wszelkiej pomyślności w każdym dniu Nowego Roku 2023 dla naszych Czytelników i Sympatyków życzy Dyrektor i Pracownicy Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie

 • Start Biegu Niepodległa Piątka

Niepodległa Piątka-podsumowanie

W sobotę 19 listopada 2022r., odbył się Bieg „Niepodległa Piątka Nad Jeziorem Orłowskim” pod patronatem Wójta Gminy Wielgie Tadeusza Wiewiórskiego. Bieg stanowił formę świętowania kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Po odśpiewaniu przez wszystkich uczestników Hymnu Polski, jako pierwsi na trasę wyruszyli uczestnicy rajdu towarzyszącego nordic walking a następnie 77 zawodników biegu. 

 • Pomnik „Ku czci bohaterom poległym i pomordowanym w walce z zaborcą”

Obchody Święta Niepodległości

W Wielgiem obchody Narodowego Święta Niepodległości to uroczysty przemarsz i złożenie kwiatów pod pomnikiem „Ku czci bohaterom poległym i pomordowanym w walce z zaborcą”. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz samorządowych, placówek oświatowych, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz mieszkańcy Gminy Wielgie. Wydarzenie uświetniła Gminna Orkiestra Dęta oraz koncert w wykonaniu Zespołu Ludowego Ziemi Dobrzyńskiej.

 • Świąteczna sesja zdjęciowa

Świąteczna sesja zdjeciowa

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na świąteczną sesje zdjęciową w dniach 1 i 2 grudnia w godz. 12.00-17.00 w sali widowiskowej OKiBGW u. Szkolna 5a. Wykonywane będą bezpłatne zdjęcia studyjne dla rodzin (stroje we własnym zakresie - świąteczne lub wizytowe) 

 • Świąteczne zajęcia plastyczne

Świąteczne zajęcia

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza dzieci na świąteczne zajęcia plastyczne 21 listopada (poniedziałek) o godz. 16.00 w sali OKIBGW ul. Starowiejska 81. Zapisy w placówkach OKIBGW i pod numerem tel. 796703086. Wykonamy kalendarze adwentowe. Prosimy o zabranie 24 cukierków.

 • Bal Mikołajkowy

Bal Mikołajkowy

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie serdecznie zaprasza dzieci w wieku 2-10 lat na Bal Mikołajkowy 26 listopada 2022r. start o godz. 14:00 sala widowiskowa ul. Szkolna 5a.

 • Plakat informacyjny 11 listopada

Narodowe Święto Niepodległości

Wójt Gminy Wielgie Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zapraszają mieszkańców gminy na uroczyste obchody odzyskania przez Polskę Niepodległości W programie:

 • Plakat biegu „Niepodległa Piątka nad Jeziorem Orłowskim”

Niepodległa Piątka nad Jeziorem Orłowskim

Bieg „Niepodległa Piątka nad Jeziorem Orłowskim” pod patronatem wójta Gminy Wielgie Tadeusza Wiewiórskiego.W dniu 19.11.2022 r. o godz: 11:00

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Nauczyciela składamy wszystkim pracownikom oświaty serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.
 • Szachy

VII Ogólnopolski Turniej Szachów Szybkich

Tradycyjnie, w październiku , w Wielgiem rozgrywany jest Ogólnopolski Turniej Szachów Szybkich. W tym roku odbyła się już VII edycja, w której uczestnicy walczyli o puchar Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Wielgie „Przyszłość’. Przy szachownicach zasiadło 42 zawodników z Wielgiego, Włocławka, Płocka, Łodzi, Sierpca, Lipna, Świecia, Torunia i okolicznych miejscowości.

 • Aktorzy teatru Baj Pomorski na scenie

Wyprawa do Baju Pomorskiego

Grupa dzieci wraz z opiekunami w minioną niedzielę ( 09.10) uczestniczyła w premierze sztuki Kapelusz Pani Wrony, która była wystawiona w teatrze Baj Pomorski w Toruniu. Sztuka , na podstawie tekstu Danuty Parlak okazała się wspaniała, pogoda była wyśmienita więc humory wszystkim dopisywały .

 • Zdjęcie grupowe uczestników warsztatów

Warsztaty z opowiadaczem bajek

Michał Malinowski, kustosz, pomysłodawca i założyciel MuBaBaO- Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści gościł 3 października w świetlicy wiejskiej w Czarnem. Pisarz, pedagog i podróżnik, autor nowatorskich metod opowiadania i poszukiwacz inspiracji, przeprowadził dla grupy uczestników projektu kreatywne warsztaty z opowiadania.

 • Info

Uwaga ważne!

Występ kabaretu Czwarta Fala, zaplanowany na niedzielę 2 października – odwołany.

 • Grupa dzieci na warsztatach teatralnych z aktorką

Warsztaty teatralne

W poniedziałek, 19 września, w świetlicy wiejskiej w Czarnem odbyły się warsztaty teatralne w ramach projektu pn. Magiczna moc bajek, prowadzonego przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Wielgie „Przyszłość”. Warsztaty poprowadziła Dominika Miękus, aktorka z teatru Baj Pomorski w Toruniu.

 • VII Ogólnopolski Turniej Szachów Szybkich

VII Ogólnopolski Turniej Szachów Szybkich

VII Ogólnopolski Turniej Szachów Szybkich o puchar Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Wielgie ”Przyszłość” 8.10.2022 godz. 10.00 w Sali OKIBGW ul. Szkolna 5a (sala widowiskowa).

 • Na zdjęciu członkowie Kabaretu Czwarta Fala

Kabaret Czwarta Fala

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na występ Kabaretu Czwarta Fala  02.10.2022r. godz.17.00 aula OKIBGW ul. Szkolna 5a Bilet wstępu 20 zł do nabycia w placówkach OKiBGW.

 • Logo OKIBGW

Zajęcia w Ośrodku Kultury

Oferta zajęć Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie na sezon 2022/23

 • Logo NOWE FIO

Magiczna moc bajek

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Wielgie „Przyszłość” wraz z grupą nieformalną wywodzącą się z członków Dyskusyjnych Klubów Książki działających w gminie Wielgie pozyskało mikrodotację w ramach projektu Inicjuj z FIO 3.0 na realizację projektu pn. Magiczna moc bajek .

 • Chleb dożynkowy

Dożynki Gminne 2022

Tegoroczne Dożynki w gminie Wielgie odbyły się 21 sierpnia. Punktualnie o godzinie 15.00, na plac dożynkowy wkroczyły poczty sztandarowe i drużyny strażackie z gminy Wielgie. Uroczystości rozpoczął Mazurek Dąbrowskiego w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej. Poprzedziły je msze święte dożynkowe w kościołach parafialnych w Czarnem, Ostrowitem i Wielgiem. Starostowie dożynek Renata Mańska i Sebastian Pikus zgodnie z tradycją przekazali na ręce Wójta Gminy Wielgie pana Tadeusza Wiewiórskiego chleb wypieczony z mąki z tegorocznych zbiorów, którego kawałkami włodarz gminy podzielił się z mieszkańcami.

 • Wieńce wystawione przez sołectwa Gminy Wielgie

Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy

Symbolem pomyślnie zakończonych prac związanych ze zbiorem zbóż , a jednocześnie atrybutem uroczystości dożynkowych, jest wieniec żniwny. Wieńce nagrodzone w konkursie na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy, podczas Dożynek Gminnych, 21 sierpnia 2022 roku.

 • Zoo Safari Borysew

Wycieczka do kopalni soli i zoo

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie organizuje wycieczkę do Kopalni soli w Kłodawie i Zoo Safari Borysew. Termin 9 sierpnia 2022r.

 • Plakat informacyjny-II Rodzinny Festiwal Biegowy na Orliku pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko -...

II Rodzinny Festiwal Biegowy na Orliku we Wielgiem

II Rodzinny Festiwal Biegowy na Orliku pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, całe rodziny do uczestnictwa i kibicowania w II Rodzinnym Festiwalu Biegowym na Orliku, który odbędzie się 28 sierpnia 2022 roku o godzinie 15:00 w Wielgiem.

Badanie mammograficzne

Zapraszamy na bezpłatne badanie mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69. Rejestracja 58 666 24 44. Przyjdź na bezpłatną mammografię w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. 16 sierpnia 2022 Wielgie- przy Ochotniczej Straży Pożarnej ul. Starowiejska 81.

 • Badanie mammograficzne dla kobiet plakat informacyjny
 • Dożynki Gminne

Dożynki Gminne 2022

Wójt Gminy Wielgie i Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zapraszają na Dożynki Gminne 21.08.2022r.

Park w Wielgiem godz. 15:00.

Harmonogram uroczystości:

 • Zawody parokonne

XII Zawody w powożeniu zaprzęgami parokonnymi

XII edycja zawodów w powożeniu zaprzęgami parokonnymi już za nami. W szranki, pomimo niesprzyjającej pogody, stanęło 10 zaprzęgów. Zawody uroczyście otworzyli, członek zarządu województwa kujawsko-pomorskiego Pani Aneta Jędrzejewska, Wójt Gminy Wielgie Pan Tadeusz Wiewiórski.

 • Piknik wakacyjny

Piknik wakacyjny

Dnia 8 lipca, w parku w Wielgiem odbył się piknik wakacyjny dla dzieci. Organizatorem tego spotkania był Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie. Impreza została współfinansowana przez Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wielgiem. Piękna pogoda pozwoliła na świetną zabawę.

 • Czekoladowy autobus

Czekoladowy autobus

W ramach Aktywnych Wakacji do Wielgiego przyjechał Czekoladowy Autobus - to jedyny autobus w Polsce, w którym dzieci przenoszą się w czekoladowy świat. Warsztaty czekoladowe to praktyczne zajęcia pobudzające zmysł smaku, wykorzystujące zdolności manualne i kreatywne myślenie uczestników.

 • Wieniec dożynkowy

Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy

Zapraszamy do udziału w konkursie wieńców dożynkowych: sołectwa, Koła Gospodyń Wiejskich, OSP lub inną organizację bądź stowarzyszenie działające w danej wsi oraz osoby prywatne z terenu Gminy Wielgie.

 • Zdjęcie zaprzęgu parokonnego podczas zawodów

XII Zawody Parokonne

XII Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi 31 lipca 2022 park w Wielgiem początek imprezy o godz. 14.00 Organizatorzy: Wójt Gminy Wielgie Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie Joanna i Rafał Paszyńscy.

 • Plakat informacyjny- Piknik wakacyjny

Piknik wakacyjny

Wójt Gminy Wielgie Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zapraszają na Piknik wakacyjny 08.07.2022r. godz. 15:00–17:30 Park w Wielgiem.

W programie:

 • Czekoladowy autobus

Warsztaty czekoladowe

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza dzieci na Warsztaty Czekoladowe w Czekoladowym Autobusie 06.07.2022 godz. 14.00 przy sali OKIBGW ul. Starowiejska 81 Koszt 42 zł od osoby. Zapisy i wpłaty do 20.06 w placówkach OKIBGW lub 796703086. - Każde dziecko poczuje się jak mały „masterchef”.

 • Praca plastyczna- drzewo z papieru

Harmonogram zajęć wakacyjnych

Harmonogram wakacyjnych zajęć plastycznych dla dzieci Dzieci: 30 czerwca godz. 10.00 -patchworkowe ramki 12 lipca godz. 10.00 - drzewo z mchu Zapisy w placówkach okibgw. Wszystkie spotkania odbywają się w sali OKiBGw ul. starowiejska 81.

 • Rajd rowerowy

Rajd rowerowy

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na V rajd rowerowy 25.06.2022(sobota) Start godz. 9.30 przy sali OKIBGW ul. STAROWIEJSKA 81 Trasa: Wielgie-Będzeń- Jasień-Tłuchowo Zapisy do dnia 20 czerwca 2022r. Uczestnicy: osoby dorosłe, dzieci i młodzież do 18 r.ż. tylko z opiekunem. (Do pierwszych zgłoszeń nagroda niespodzianka)

 • Orientarium ZOO Łódź

Wycieczka do Orientarium

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie organizuje wycieczkę do Orientarium ZOO Łódź Termin: 14 lipca 2022r. Harmonogram:

 • Minionki plakat

Wycieczka do kina

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na wyjazd do Multikina we Włocławku na film Minionki: Wejście Gru. Wyjazd 7 lipca o godz. 9.00 przy sali OKiBGW ul. Starowiejska 81. Kosz 25 zł od osoby. Zapisy i wpłaty do dnia 1 lipca w placówkach OKiBGW. Po seansie Mcdonald we własnym zakresie.

 • Termy Uniejów

Wycieczka do Term

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie organizuje rodzinny wyjazd do Term Uniejów 29 czerwca 2022r. (środa) Wyjazd o godz. 8.30 spod OKiB ul. Starowiejska 81. Od godz. 10.45 do 14.45 pobyt na termach (w tym 45 minut na posiłek) ok. 16.30 – powrót Koszt wycieczki dzieci do 7 lat 31 zł pozostali 75 zł

 • Uwaga ważne

Uwaga ważne!

Ze względu na prognozowaną niską temperaturę oraz opady deszczu, zaplanowany na 28.05.2022r.Dzień Dziecka we Wielgiem zostaje odwołany. Impreza odbędzie się 8 lipca 2022r. Za zmianę terminu przepraszamy.

 • Park rozrywki Energylandia

Wycieczka do parku rozrywki

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie organizuje wycieczkę do największego w Polsce Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze 14 czerwca 2022r.

 • Plakat -konkurs

Najpiękniejszy ogródek

Rada Sołecka wsi Wielgie ogłasza jedenastą edycję konkursu na najpiękniejszy przydomowy ogródek pn. ”Piękny ogród 2022” Osoby (mieszkańcy sołectwa Wielgie) chcące przystąpić do konkursu proszone są o zgłaszanie swoich ogrodów do końca maja 2022r. pod nr telefonu 693400128 lub osobiście do sołtysa Dariusza Wiśniewskiego.
 • Święto Konstytucji

Święto Narodowe

Wójt Gminy Wielgie i Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zapraszają mieszkańców gminy na obchody Święta Konstytucji 3 maja.

 • Makrama

Makrama warsztaty

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na warsztaty z makramy 06.05. 2022 godz. 16.30 sala OKIBGW ul. Starowiejska 81. Koszt 15 zł od osoby. Zapisy w placówkach OKIBGW lub 721011039

 • Wielkanoc

Życzenia Wielkanocne

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego prosimy przyjąć najserdeczniejsze życzenia radości i wszelkiego dobra. Niech czas ten napełni Państwa pokojem i wiarą. Niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z nadzieją patrzeć w przyszłość.

 • Na zdjęciu maski teatralne

Wyjazd do teatru

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na wyjazd do teatru im. Wiliama Horzycy w Toruniu na spektakl pt. „Noce i dnie, czyli między życiem a śmiercią” 09.04.2022r. (sobota) Wyjazd o godz. 16.30 spod sali OKIBGW ul. Starowiejska 81. Koszt 55 zł od osoby. Zapisy w placówkach OKiBGW oraz 796703086.

 • Zdjęcie uczestniczek zajęć Zumby

Fitness dla mieszkańców

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Wielgie „Przyszłość” od marca realizuje projekt w ramach: „Upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Wielgie”, organizując zajęcia fitness dla mieszkańców . Kwota otrzymanej dotacji wynosi 5500,00 zł. Główną aktywnością oferowaną w ramach zajęć fitness jest Zumba.

 • Na zdjęciu baśniowy zamek

Wycieczka do teatru

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na wyjazd do Teatru Impresaryjnego we Włocławku na spektakl ,,Baśnie tysiąca i jednej nocy'' 27.03.2022r.(niedziela) Wyjazd o godz. 10.00 spod OKiBGW ul. Starowiejska 81 McDonald we własnym zakresie. Powrót ok. godz. 14.00.

 • Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci

Zajęcia ogólnorozwojowe

Zapraszamy dzieci w wieku 2-6 lat wraz z rodzicami na zajęcia ogólnorozwojowe dnia 12.03.2022r. o godz. 10.00 w sali OKiBGW ul. Starowiejska 81.

 • Zdjęcie z zajęć plastycznych

Harmonogram zajęć plastycznych

Harmonogram zajęć plastycznych na marzec dla dzieci i dorosłych.

 

 • Pomoc dla Ukrainy-zbiórka

Pomoc dla Ukrainy

Gmina Wielgie ogłasza zbiórkę darów rzeczowych dla uchodźców z Ukrainy. Zbieramy: Żywność długoterminowa, kosmetyki i chemia, środki opatrunkowe. Zbieramy też nowe koce i śpiwory! Uwaga nie zbieramy odzieży. Rzeczy można przynosić do sali widowiskowej ul. Szkolna 5a Wielgie w dniach od 1 do 3 marca w godzinach od 15:00 do 17:00

 • Dzieci na zajęciach plastycznych

Harmonogram zajęć plastycznych

Harmonogram zajęć plastycznych na luty dla dzieci i dorosłych.
 • Zimowy pejzaż z napisem aktywne ferie

Aktywne Ferie

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w akcji

Aktywne Ferie 2022

 • Flaga Polski

Święto Narodowe

Wójt Gminy Wielgie i Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zapraszają mieszkańców gminy na uroczyste obchody Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz promocję książki ,, Oni tworzyli historię Gminy Wielgie''.

 • Na zdjęciu nagrodzeni uczestnicy turnieju

VI Turniej Szachów Szybkich

W dniu 9 października 2021r., w sali widowiskowej OKiBGW w Wielgiem, odbył się VI Turniej Szachów Szybkich o Puchar Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Wielgie „Przyszłość”. Na starcie zawodów stanęły 32 osoby, którzy na turniej przyjechali m.in. z Włocławka, Płocka, Łodzi, Sierpca, Lipna, Świeci i Wielgiego.

 • Na zdjęciu egzemplarze rowerownika wielickiego

Rowerownik wielicki

Prawie rok od powstania koncepcji, po 6 miesiącach pracy wreszcie jest Rowerownik wielicki - przewodnik dla aktywnych po gminie Wielgie, powstały dzięki wsparciu Stowarzyszenia Alumni EFC i Fundacja EFC w ramach programu Powroty.
 • Na zdjęciu kolorowe bombki

Wycieczka do Gniezna

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na kulturalno-edukacyjne poróże dla dzieci Gniezno i bombkowa przygoda 20 listopada 2021 o godz.  7.45 wyjazd spod OKiBGw ul. Starowiejska 81. 

 • Plakat na spektakl Alicja w Krainie Czarów Lewis Carroll

Wyjazd do teatru

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na wyjazd do Teatru Impresaryjnego we Włocławku na spektakl ,,Alicja w krainie czarów'' 24 października 2021r.(niedziela) Wyjazd o godz. 10.00

 • na fotografii artystyczna makrama

Warsztaty artystyczne

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie

organizuje dla dorosłych i młodzieży warsztaty artystyczne

 • Na zdjęciu pionki szachowe na pomarańczowo- żółtym tle

Turniej szachowy

Turniej szachów szybkich o puchar

Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Wielgie „Przyszłość”

 • Widok na statek

Rejs Mazurski

We wrześniu pracownicy Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie zorganizowali rodzinny wyjazd na Mazury. W programie wycieczki był rejs statkiem po jeziorach : Guzianka Wielka, Bełdany, Mikołajskie, Przeczka, Śniardwy z widokiem na wyspy Pajęczą i Czarcią oraz krótki pobyt w Mikołajkach.
 • Rok 2021 jest Rokiem dr Wandy Błeńskiej w województwie kujawsko-pomorskim

Konkurs literacki

Książnica Kopernikańska w Toruniu i Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego zapraszają twórców z Pomorza i Kujaw do udziału w Wojewódzkim Konkursie Literackim Pamięci Dokty: Wanda Błeńska, działaczka Armii Krajowej, lekarka, misjonarka.

 • Warsztaty dziennikarskie

Warsztaty dziennikarskie

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty dziennikarskie.

 • Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci

Celem naszych zajęć jest przede wszystkim dobra zabawa. Będziemy śpiewać , tańczyć, grać na instrumentach, malować, dotykać, smakować, eksperymentować i brudzić się, czyli robić wszystko co dzieciaki lubią najbardziej.

 • ZHP Logo Związku Harcerstwa Polskiego

Zostań harcerzem

Zostań Harcerką. Zostań Harcerzem. Jesteś odważny a wyzwania ci nie straszne, chcesz przeżyć niesamowitą przygodę, chcesz nauczyć się rzeczy niezwykłych, chcesz poznać prawdziwych przyjaciół… Wstąp w nasze szeregi!

 • Oferta zajęć ośrodka kultury na rok 2021/2022

Oferta zajęć

Oferta zajęć Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie

na sezon 2021/22

 • Ekspozycja świetlna na Bellasky festiwal w Toruniu

Wakacyjne wycieczki

W wakacyjnym planie pracy Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W ofercie nie zabrakło cieszących się największym zainteresowaniem wycieczek.

 • Uczestnicy projektu podczas szkolenia w bibliotece we Wielgiem

Projektowanie gier

Nasza instytucji uczestniczy w projekcie ,,Sieć na kulturę w podregionie włocławskim’’. Tytuł projektu – Projektowanie i realizacja serwisów internetowych oraz gier mobilnych.

 • Na zdjęciu widoczny statek pasażerki i mapa jezior

Rejs statkiem

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie organizuje rejs statkiem po jeziorach mazurskich

Termin: 18 września 2021r. wyjazd spod OKiBGW godz. 5.30 – ul. Starowiejska 81

 • Konie z zaprzęgiem na zawodach.

Zawody parokonne

Tegoroczne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi odbyły się 8 sierpnia. Miejscem zmagań był park we Wielgiem. W zawodach wzięło udział 12 zaprzęgów parokonnych. Rywalizowano w dwóch nawrotach. Powozy musiały pokonać tor z przeszkodami. Nie zabrakło slalomu, górki oraz wielu innych przeszkód stacjonarnych. Liczył się czas, a za strącenia piłeczki z pachołków doliczane były karne punkty.

 • Park of Poland Suntago

Wycieczka do parku wodnego

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie organizuje wycieczkę

do Park of Poland Suntago

                                Termin: 17 sierpnia 2021r.

 • Zdjęcie zaprzęgu parokonnego podczas zawodów

Zawody parokonne

XI Zawody w powożeniu zaprzęgami parokonnymi

w parku we Wielgiem

8 sierpnia o godz. 14:00

 • 12. Bella Skyway Festival . Wielkie święto księżniczek

Wyjazd do Torunia

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Wielgie ”Przyszłość”

zaprasza na wyjazd do Torunia na 12 Bella Skyway Festiwal

Wyjazd 20 sierpnia 2021r. o godz. 18:00 , zbiorka na przystanku przy szkole.

 • Grupa uczestników rajdu rowerowego pozuje do zdjęcia

Rajd rowerowy

Rajdy rowerowe organizowane przez OKiBGW odbywają się od czterech lat. Wszystkie mają wspólne hasło przewodnie : „Śladami zabytków Gminy Wielgie i okolic”. Tym razem uczestnicy odwiedzili malowniczą, bogatą w piękne jeziora gminę Skępe.

 • Na zdjęciu grupa ludzi dorosłych i dzieci przy ognisku pieką kiełbaski

Nocna obserwacja nieba

Na rozpoczęcie wakacji odbyło się ognisko z nocną obserwacją nieba. W malowniczej scenerii jeziora Orłowskiego dzieci wraz z rodzicami piekły kiełbaski i radośnie spędzały czas. Jak co roku odwiedzili nas pracownicy Astrobazy w Dobrzyniu nad Wisłą z urządzaniami do obserwacji nieba.

 • Widok na wesołe miasteczko

Wesołe miasteczko Roan

Zapraszamy na urządzenia rekreacyjne w dniach 9-18 lipca (codziennie od 12.00) w parku w Wielgiem. Bilet całodzienny na kompleks dmuchanców 18 zł ( basen i eurobungee dodatkowo płatne).

 • Obserwacja nieba

Obserwacja nieba

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie

zaprasza na obserwacje nieba na plaży w Teodorowie

start godz. 20:00    28 czerwca 2021r.

 • Sieć na kulturę

Szkolenie z projektowania

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie

ogłasza nabór na  bezpłatne szkolenie

 

 • Aparat fotograficzny na niebieskim tle

Zajęcia fotografii

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie

ogłasza nabór do

Koła fotograficznego Wielicki Kadr Pierwsze

 

 • Plakat informujący o konkursie

Piękny ogród

Rada Sołecka wsi Wielgie

ogłasza dziesiątą edycję konkursu

                            na najpiękniejszy przydomowy ogródek pn. ”Piękny ogród 2021”

 • Na zdjęciu rowery

Rajd rowerowy

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza

na IV rajd rowerowy

 • Rolki Reggae for unicef dla każdego dziecka Logo unicef

Rolki Regge Rajd

Rolki Reggae Rajd for UNICEF dla każdego dziecka

12 czerwca Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czarnem

 • Napis Dzień Dziecka na niebieskim tle na dole kolorowe balony

Dzień Dziecka

Kochane Dzieci ! Z okazji Waszego święta życzymy, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach, każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń. Niech Wasze dzieciństwo będzie bajkowe i beztroskie. Pracownicy Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie.

 • Kolorowy plakat na akcję Aktywne Wakacje

Aktywne Wakacje

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza do udziału w akcji Aktywne Wakacje.

 • Kolorowe zdjęcia z term uniejowskich

Termy Uniejów

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie organizuje rodzinny wyjazd do Term Uniejów.

30 czerwca 2021r. (środa)

 • Napis na kolorowym tle Energylandia w Zatorze

Wycieczka wakacyjna

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie organizuje wycieczkę do największego w Polsce Parku Rozrywki

w Zatorze  Termin: 6 lipca 2021r.

 • Na zdjęciu napis pobierz aplikację stop covid protego safe

Informacja

Na prośbę Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Lipnie, w związku z epidemią coronawirusa, umieszczamy link http://bit.ly/ProteGOSafe do aplikacji STOP COVID – ProteGO Safe.

 • na zdjęciu napis 3 maja wokoło kwiaty w białym i czerwonym kolorze

Święto Narodowe

Konstytucja 3 maja jest jednym z symboli naszej niepodległości. Przez dziesięciolecia prawo do kultywowania pamięci o jej uchwaleniu świadczyło o kondycji polskiej państwowości. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął uchwałę z dnia 27 listopada 2020 r w sprawie ustanowienia roku 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja. Właśnie w 2021 roku mija 230 lat od ustanowienia tej ważnej dla historii Ustawy Rządowej.

 • na zdjęciu kolorowa łąka ze stokrotkami i napis majówka nieczynne

Uwaga !

Uprzejmie informujemy naszych użytkowników, że w dniu 04 maja 2021r. (wtorek) wszystkie nasze placówki, zarówno biblioteczne jak i ośrodek będą nieczynne. Dzień wolny za święto przypadające w sobotę- 1 maja.

 • żółty żonkil

Akcja Żonkile

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie uczestniczy w akcji Żonkile.
 • Napis uwaga ważny komunikat

Ważny komunikat

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz rekomendacjami Biblioteki Narodowej, placówki biblioteczne Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie kontynuują swoją działalność, polegającą na wypożyczaniu zbiorów na zewnątrz, na dotychczasowych zasadach.

 • Na zdjęciu tulipany różowo-fioletowe na fioletowym tle

Życzenia na Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to święto, które w naszej gminie zawsze było obchodzone bardzo uroczyście. Panie spotykały się w świetlicach wiejskich. Były tańce, słodki poczęstunek, życzenia i prezenty od Panów.

 • Na zdjęciu kolorowe opakowania i puszki kociej karmy

Zbiorka karmy

Pracownicy Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji zbiórki karmy dla kotów dziko żyjących. Szczególne podziękowania dla dzieci i ich opiekunów ze szkół w Czarnem, Zadusznik i Wielgiego oraz dzieci z Akademii Przedszkolaka we Wielgiem, za hojność i zaangażowanie.

 • Na zdjęciu kot na granatowym tle

Światowy Dzień Kota

W środę tj. 17.02 obchodzimy Światowy Dzień Kota z tej okazji pochwal się swoim futrzakiem! Wstaw zdjęcie swojego kota w komentarzu pod tym postem! Czekamy na zdjęcia Waszych kociaków! Mile widziane podanie imienia kotka!

 • Widok na rozłożone kartki walentynkowe

Rozstrzygnięcie konkursu

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Pochwal się swoją walentynką” Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Pochwal się swoją walentynką” został rozstrzygnięty.

 • Widok na stół z pączkami i faworkami

Tłusty Czwartek

Z okazji zbliżającego się Wielkiego Postu, każdy ostatni czwartek karnawału to „Zapusty”. Wedle tradycji to dzień, w którym możemy sobie pozwolić na bezkarne jedzenie dużej ilości pączków.

 • Napis Walentynkowy book challenge i duże serce z książek a w środku serduszka

Walentynkowy book challenge

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza do zabawy podejmij walentynkowe wyzwanie koła fortuny. Przyjdź do biblioteki, zakręć kołem, wybierz książkę z kategorii, wypożycz i przeczytaj.

 • Napis pochwal się swoją walentynką

Walentynkowy konkurs

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie organizuje konkurs na kartkę walentynkową „Pochwal się swoją Walentynką!”. Pokaż nam swoją Walentynkę! Liczy się Twoja pomysłowość i wrażliwość. Uczucie, które przelejesz na swoją kartkę.

 • Dwa kotki czarny i różowy

Zbiórka karmy

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie ogłasza zbiórkę karmy z okazji Dnia Kota. Zbiórka karmy dla kotów,odbywa się w bibliotece we Wielgiem,Czarnem i Zadusznikach do dnia 26.02.2021.

 • Wakacyjne ognisko

Nocna obserwacja nieba

W ubiegły wtorek odbyło się długo wyczekiwane ognisko na rozpoczęcie wakacji. W malowniczej scenerii jeziora Orłowskiego dzieci  wraz z rodzicami piekły kiełbaski i radośnie spędzały czas.

 • Magik

Warsztaty z magikiem

Ośrodek Kultury i Biblioteka  Gminy Wielgie serdecznie zaprasza dzieci na warsztaty z magikiem.

 • Astrobaza

Astrobaza dla dzieci

Dzieci korzystający z wakacyjnej oferty Ośrodka Kultury, wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez Astrobazę z Dobrzynia n/W pt. „Halo tu stacja kosmiczna”.

Mala

 • Mała Książka-Wielki Człowiek

Zajęcia ogólnorozwojowe

 • Zajęcia ogólnorozwojowe
Przejdź do początku strony