Przejście do sekcji:

Treść strony - Ośrodek Kultury

 • Grupa dzieci na warsztatach teatralnych z aktorką

Warsztaty teatralne

W poniedziałek, 19 września, w świetlicy wiejskiej w Czarnem odbyły się warsztaty teatralne w ramach projektu pn. Magiczna moc bajek, prowadzonego przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Wielgie „Przyszłość”. Warsztaty poprowadziła Dominika Miękus, aktorka z teatru Baj Pomorski w Toruniu.

 • VII Ogólnopolski Turniej Szachów Szybkich

VII Ogólnopolski Turniej Szachów Szybkich

VII Ogólnopolski Turniej Szachów Szybkich o puchar Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Wielgie ”Przyszłość” 8.10.2022 godz. 10.00 w Sali OKIBGW ul. Szkolna 5a (sala widowiskowa).

 • Na zdjęciu członkowie Kabaretu Czwarta Fala

Kabaret Czwarta Fala

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na występ Kabaretu Czwarta Fala  02.10.2022r. godz.17.00 aula OKIBGW ul. Szkolna 5a Bilet wstępu 20 zł do nabycia w placówkach OKiBGW.

 • Logo OKIBGW

Zajęcia w Ośrodku Kultury

Oferta zajęć Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie na sezon 2022/23

 • Logo NOWE FIO

Magiczna moc bajek

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Wielgie „Przyszłość” wraz z grupą nieformalną wywodzącą się z członków Dyskusyjnych Klubów Książki działających w gminie Wielgie pozyskało mikrodotację w ramach projektu Inicjuj z FIO 3.0 na realizację projektu pn. Magiczna moc bajek .

 • Chleb dożynkowy

Dożynki Gminne 2022

Tegoroczne Dożynki w gminie Wielgie odbyły się 21 sierpnia. Punktualnie o godzinie 15.00, na plac dożynkowy wkroczyły poczty sztandarowe i drużyny strażackie z gminy Wielgie. Uroczystości rozpoczął Mazurek Dąbrowskiego w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej. Poprzedziły je msze święte dożynkowe w kościołach parafialnych w Czarnem, Ostrowitem i Wielgiem. Starostowie dożynek Renata Mańska i Sebastian Pikus zgodnie z tradycją przekazali na ręce Wójta Gminy Wielgie pana Tadeusza Wiewiórskiego chleb wypieczony z mąki z tegorocznych zbiorów, którego kawałkami włodarz gminy podzielił się z mieszkańcami.

 • Wieńce wystawione przez sołectwa Gminy Wielgie

Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy

Symbolem pomyślnie zakończonych prac związanych ze zbiorem zbóż , a jednocześnie atrybutem uroczystości dożynkowych, jest wieniec żniwny. Wieńce nagrodzone w konkursie na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy, podczas Dożynek Gminnych, 21 sierpnia 2022 roku.

 • Zoo Safari Borysew

Wycieczka do kopalni soli i zoo

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie organizuje wycieczkę do Kopalni soli w Kłodawie i Zoo Safari Borysew. Termin 9 sierpnia 2022r.

 • Plakat informacyjny-II Rodzinny Festiwal Biegowy na Orliku pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko -...

II Rodzinny Festiwal Biegowy na Orliku we Wielgiem

II Rodzinny Festiwal Biegowy na Orliku pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, całe rodziny do uczestnictwa i kibicowania w II Rodzinnym Festiwalu Biegowym na Orliku, który odbędzie się 28 sierpnia 2022 roku o godzinie 15:00 w Wielgiem.

Badanie mammograficzne

Zapraszamy na bezpłatne badanie mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69. Rejestracja 58 666 24 44. Przyjdź na bezpłatną mammografię w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. 16 sierpnia 2022 Wielgie- przy Ochotniczej Straży Pożarnej ul. Starowiejska 81.

 • Badanie mammograficzne dla kobiet plakat informacyjny
 • Dożynki Gminne

Dożynki Gminne 2022

Wójt Gminy Wielgie i Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zapraszają na Dożynki Gminne 21.08.2022r.

Park w Wielgiem godz. 15:00.

Harmonogram uroczystości:

 • Zawody parokonne

XII Zawody w powożeniu zaprzęgami parokonnymi

XII edycja zawodów w powożeniu zaprzęgami parokonnymi już za nami. W szranki, pomimo niesprzyjającej pogody, stanęło 10 zaprzęgów. Zawody uroczyście otworzyli, członek zarządu województwa kujawsko-pomorskiego Pani Aneta Jędrzejewska, Wójt Gminy Wielgie Pan Tadeusz Wiewiórski.

 • Piknik wakacyjny

Piknik wakacyjny

Dnia 8 lipca, w parku w Wielgiem odbył się piknik wakacyjny dla dzieci. Organizatorem tego spotkania był Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie. Impreza została współfinansowana przez Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wielgiem. Piękna pogoda pozwoliła na świetną zabawę.

 • Czekoladowy autobus

Czekoladowy autobus

W ramach Aktywnych Wakacji do Wielgiego przyjechał Czekoladowy Autobus - to jedyny autobus w Polsce, w którym dzieci przenoszą się w czekoladowy świat. Warsztaty czekoladowe to praktyczne zajęcia pobudzające zmysł smaku, wykorzystujące zdolności manualne i kreatywne myślenie uczestników.

 • Wieniec dożynkowy

Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy

Zapraszamy do udziału w konkursie wieńców dożynkowych: sołectwa, Koła Gospodyń Wiejskich, OSP lub inną organizację bądź stowarzyszenie działające w danej wsi oraz osoby prywatne z terenu Gminy Wielgie.

 • Zdjęcie zaprzęgu parokonnego podczas zawodów

XII Zawody Parokonne

XII Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi 31 lipca 2022 park w Wielgiem początek imprezy o godz. 14.00 Organizatorzy: Wójt Gminy Wielgie Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie Joanna i Rafał Paszyńscy.

 • Plakat informacyjny- Piknik wakacyjny

Piknik wakacyjny

Wójt Gminy Wielgie Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zapraszają na Piknik wakacyjny 08.07.2022r. godz. 15:00–17:30 Park w Wielgiem.

W programie:

 • Czekoladowy autobus

Warsztaty czekoladowe

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza dzieci na Warsztaty Czekoladowe w Czekoladowym Autobusie 06.07.2022 godz. 14.00 przy sali OKIBGW ul. Starowiejska 81 Koszt 42 zł od osoby. Zapisy i wpłaty do 20.06 w placówkach OKIBGW lub 796703086. - Każde dziecko poczuje się jak mały „masterchef”.

 • Praca plastyczna- drzewo z papieru

Harmonogram zajęć wakacyjnych

Harmonogram wakacyjnych zajęć plastycznych dla dzieci Dzieci: 30 czerwca godz. 10.00 -patchworkowe ramki 12 lipca godz. 10.00 - drzewo z mchu Zapisy w placówkach okibgw. Wszystkie spotkania odbywają się w sali OKiBGw ul. starowiejska 81.

 • Rajd rowerowy

Rajd rowerowy

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na V rajd rowerowy 25.06.2022(sobota) Start godz. 9.30 przy sali OKIBGW ul. STAROWIEJSKA 81 Trasa: Wielgie-Będzeń- Jasień-Tłuchowo Zapisy do dnia 20 czerwca 2022r. Uczestnicy: osoby dorosłe, dzieci i młodzież do 18 r.ż. tylko z opiekunem. (Do pierwszych zgłoszeń nagroda niespodzianka)

 • Orientarium ZOO Łódź

Wycieczka do Orientarium

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie organizuje wycieczkę do Orientarium ZOO Łódź Termin: 14 lipca 2022r. Harmonogram:

 • Minionki plakat

Wycieczka do kina

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na wyjazd do Multikina we Włocławku na film Minionki: Wejście Gru. Wyjazd 7 lipca o godz. 9.00 przy sali OKiBGW ul. Starowiejska 81. Kosz 25 zł od osoby. Zapisy i wpłaty do dnia 1 lipca w placówkach OKiBGW. Po seansie Mcdonald we własnym zakresie.

 • Termy Uniejów

Wycieczka do Term

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie organizuje rodzinny wyjazd do Term Uniejów 29 czerwca 2022r. (środa) Wyjazd o godz. 8.30 spod OKiB ul. Starowiejska 81. Od godz. 10.45 do 14.45 pobyt na termach (w tym 45 minut na posiłek) ok. 16.30 – powrót Koszt wycieczki dzieci do 7 lat 31 zł pozostali 75 zł

 • Uwaga ważne

Uwaga ważne!

Ze względu na prognozowaną niską temperaturę oraz opady deszczu, zaplanowany na 28.05.2022r.Dzień Dziecka we Wielgiem zostaje odwołany. Impreza odbędzie się 8 lipca 2022r. Za zmianę terminu przepraszamy.

 • Park rozrywki Energylandia

Wycieczka do parku rozrywki

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie organizuje wycieczkę do największego w Polsce Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze 14 czerwca 2022r.

 • Plakat -konkurs

Najpiękniejszy ogródek

Rada Sołecka wsi Wielgie ogłasza jedenastą edycję konkursu na najpiękniejszy przydomowy ogródek pn. ”Piękny ogród 2022” Osoby (mieszkańcy sołectwa Wielgie) chcące przystąpić do konkursu proszone są o zgłaszanie swoich ogrodów do końca maja 2022r. pod nr telefonu 693400128 lub osobiście do sołtysa Dariusza Wiśniewskiego.
 • Święto Konstytucji

Święto Narodowe

Wójt Gminy Wielgie i Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zapraszają mieszkańców gminy na obchody Święta Konstytucji 3 maja.

 • Makrama

Makrama warsztaty

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na warsztaty z makramy 06.05. 2022 godz. 16.30 sala OKIBGW ul. Starowiejska 81. Koszt 15 zł od osoby. Zapisy w placówkach OKIBGW lub 721011039

 • Wielkanoc

Życzenia Wielkanocne

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego prosimy przyjąć najserdeczniejsze życzenia radości i wszelkiego dobra. Niech czas ten napełni Państwa pokojem i wiarą. Niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z nadzieją patrzeć w przyszłość.

 • Na zdjęciu maski teatralne

Wyjazd do teatru

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na wyjazd do teatru im. Wiliama Horzycy w Toruniu na spektakl pt. „Noce i dnie, czyli między życiem a śmiercią” 09.04.2022r. (sobota) Wyjazd o godz. 16.30 spod sali OKIBGW ul. Starowiejska 81. Koszt 55 zł od osoby. Zapisy w placówkach OKiBGW oraz 796703086.

 • Zdjęcie uczestniczek zajęć Zumby

Fitness dla mieszkańców

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Wielgie „Przyszłość” od marca realizuje projekt w ramach: „Upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Wielgie”, organizując zajęcia fitness dla mieszkańców . Kwota otrzymanej dotacji wynosi 5500,00 zł. Główną aktywnością oferowaną w ramach zajęć fitness jest Zumba.

 • Na zdjęciu baśniowy zamek

Wycieczka do teatru

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na wyjazd do Teatru Impresaryjnego we Włocławku na spektakl ,,Baśnie tysiąca i jednej nocy'' 27.03.2022r.(niedziela) Wyjazd o godz. 10.00 spod OKiBGW ul. Starowiejska 81 McDonald we własnym zakresie. Powrót ok. godz. 14.00.

 • Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci

Zajęcia ogólnorozwojowe

Zapraszamy dzieci w wieku 2-6 lat wraz z rodzicami na zajęcia ogólnorozwojowe dnia 12.03.2022r. o godz. 10.00 w sali OKiBGW ul. Starowiejska 81.

 • Zdjęcie z zajęć plastycznych

Harmonogram zajęć plastycznych

Harmonogram zajęć plastycznych na marzec dla dzieci i dorosłych.

 

 • Pomoc dla Ukrainy-zbiórka

Pomoc dla Ukrainy

Gmina Wielgie ogłasza zbiórkę darów rzeczowych dla uchodźców z Ukrainy. Zbieramy: Żywność długoterminowa, kosmetyki i chemia, środki opatrunkowe. Zbieramy też nowe koce i śpiwory! Uwaga nie zbieramy odzieży. Rzeczy można przynosić do sali widowiskowej ul. Szkolna 5a Wielgie w dniach od 1 do 3 marca w godzinach od 15:00 do 17:00

 • Dzieci na zajęciach plastycznych

Harmonogram zajęć plastycznych

Harmonogram zajęć plastycznych na luty dla dzieci i dorosłych.
 • Zimowy pejzaż z napisem aktywne ferie

Aktywne Ferie

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w akcji

Aktywne Ferie 2022

 • Flaga Polski

Święto Narodowe

Wójt Gminy Wielgie i Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zapraszają mieszkańców gminy na uroczyste obchody Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz promocję książki ,, Oni tworzyli historię Gminy Wielgie''.

 • Na zdjęciu nagrodzeni uczestnicy turnieju

VI Turniej Szachów Szybkich

W dniu 9 października 2021r., w sali widowiskowej OKiBGW w Wielgiem, odbył się VI Turniej Szachów Szybkich o Puchar Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Wielgie „Przyszłość”. Na starcie zawodów stanęły 32 osoby, którzy na turniej przyjechali m.in. z Włocławka, Płocka, Łodzi, Sierpca, Lipna, Świeci i Wielgiego.

 • Na zdjęciu egzemplarze rowerownika wielickiego

Rowerownik wielicki

Prawie rok od powstania koncepcji, po 6 miesiącach pracy wreszcie jest Rowerownik wielicki - przewodnik dla aktywnych po gminie Wielgie, powstały dzięki wsparciu Stowarzyszenia Alumni EFC i Fundacja EFC w ramach programu Powroty.
 • Na zdjęciu kolorowe bombki

Wycieczka do Gniezna

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na kulturalno-edukacyjne poróże dla dzieci Gniezno i bombkowa przygoda 20 listopada 2021 o godz.  7.45 wyjazd spod OKiBGw ul. Starowiejska 81. 

 • Plakat na spektakl Alicja w Krainie Czarów Lewis Carroll

Wyjazd do teatru

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza na wyjazd do Teatru Impresaryjnego we Włocławku na spektakl ,,Alicja w krainie czarów'' 24 października 2021r.(niedziela) Wyjazd o godz. 10.00

 • na fotografii artystyczna makrama

Warsztaty artystyczne

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie

organizuje dla dorosłych i młodzieży warsztaty artystyczne

 • Na zdjęciu pionki szachowe na pomarańczowo- żółtym tle

Turniej szachowy

Turniej szachów szybkich o puchar

Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Wielgie „Przyszłość”

 • Widok na statek

Rejs Mazurski

We wrześniu pracownicy Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie zorganizowali rodzinny wyjazd na Mazury. W programie wycieczki był rejs statkiem po jeziorach : Guzianka Wielka, Bełdany, Mikołajskie, Przeczka, Śniardwy z widokiem na wyspy Pajęczą i Czarcią oraz krótki pobyt w Mikołajkach.
 • Rok 2021 jest Rokiem dr Wandy Błeńskiej w województwie kujawsko-pomorskim

Konkurs literacki

Książnica Kopernikańska w Toruniu i Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego zapraszają twórców z Pomorza i Kujaw do udziału w Wojewódzkim Konkursie Literackim Pamięci Dokty: Wanda Błeńska, działaczka Armii Krajowej, lekarka, misjonarka.

 • Warsztaty dziennikarskie

Warsztaty dziennikarskie

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty dziennikarskie.

 • Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci

Celem naszych zajęć jest przede wszystkim dobra zabawa. Będziemy śpiewać , tańczyć, grać na instrumentach, malować, dotykać, smakować, eksperymentować i brudzić się, czyli robić wszystko co dzieciaki lubią najbardziej.

 • ZHP Logo Związku Harcerstwa Polskiego

Zostań harcerzem

Zostań Harcerką. Zostań Harcerzem. Jesteś odważny a wyzwania ci nie straszne, chcesz przeżyć niesamowitą przygodę, chcesz nauczyć się rzeczy niezwykłych, chcesz poznać prawdziwych przyjaciół… Wstąp w nasze szeregi!

 • Oferta zajęć ośrodka kultury na rok 2021/2022

Oferta zajęć

Oferta zajęć Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie

na sezon 2021/22

 • Ekspozycja świetlna na Bellasky festiwal w Toruniu

Wakacyjne wycieczki

W wakacyjnym planie pracy Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W ofercie nie zabrakło cieszących się największym zainteresowaniem wycieczek.

 • Uczestnicy projektu podczas szkolenia w bibliotece we Wielgiem

Projektowanie gier

Nasza instytucji uczestniczy w projekcie ,,Sieć na kulturę w podregionie włocławskim’’. Tytuł projektu – Projektowanie i realizacja serwisów internetowych oraz gier mobilnych.

 • Na zdjęciu widoczny statek pasażerki i mapa jezior

Rejs statkiem

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie organizuje rejs statkiem po jeziorach mazurskich

Termin: 18 września 2021r. wyjazd spod OKiBGW godz. 5.30 – ul. Starowiejska 81

 • Konie z zaprzęgiem na zawodach.

Zawody parokonne

Tegoroczne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi odbyły się 8 sierpnia. Miejscem zmagań był park we Wielgiem. W zawodach wzięło udział 12 zaprzęgów parokonnych. Rywalizowano w dwóch nawrotach. Powozy musiały pokonać tor z przeszkodami. Nie zabrakło slalomu, górki oraz wielu innych przeszkód stacjonarnych. Liczył się czas, a za strącenia piłeczki z pachołków doliczane były karne punkty.

 • Park of Poland Suntago

Wycieczka do parku wodnego

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie organizuje wycieczkę

do Park of Poland Suntago

                                Termin: 17 sierpnia 2021r.

 • Zdjęcie zaprzęgu parokonnego podczas zawodów

Zawody parokonne

XI Zawody w powożeniu zaprzęgami parokonnymi

w parku we Wielgiem

8 sierpnia o godz. 14:00

 • 12. Bella Skyway Festival . Wielkie święto księżniczek

Wyjazd do Torunia

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Wielgie ”Przyszłość”

zaprasza na wyjazd do Torunia na 12 Bella Skyway Festiwal

Wyjazd 20 sierpnia 2021r. o godz. 18:00 , zbiorka na przystanku przy szkole.

 • Grupa uczestników rajdu rowerowego pozuje do zdjęcia

Rajd rowerowy

Rajdy rowerowe organizowane przez OKiBGW odbywają się od czterech lat. Wszystkie mają wspólne hasło przewodnie : „Śladami zabytków Gminy Wielgie i okolic”. Tym razem uczestnicy odwiedzili malowniczą, bogatą w piękne jeziora gminę Skępe.

 • Na zdjęciu grupa ludzi dorosłych i dzieci przy ognisku pieką kiełbaski

Nocna obserwacja nieba

Na rozpoczęcie wakacji odbyło się ognisko z nocną obserwacją nieba. W malowniczej scenerii jeziora Orłowskiego dzieci wraz z rodzicami piekły kiełbaski i radośnie spędzały czas. Jak co roku odwiedzili nas pracownicy Astrobazy w Dobrzyniu nad Wisłą z urządzaniami do obserwacji nieba.

 • Widok na wesołe miasteczko

Wesołe miasteczko Roan

Zapraszamy na urządzenia rekreacyjne w dniach 9-18 lipca (codziennie od 12.00) w parku w Wielgiem. Bilet całodzienny na kompleks dmuchanców 18 zł ( basen i eurobungee dodatkowo płatne).

 • Obserwacja nieba

Obserwacja nieba

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie

zaprasza na obserwacje nieba na plaży w Teodorowie

start godz. 20:00    28 czerwca 2021r.

 • Sieć na kulturę

Szkolenie z projektowania

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie

ogłasza nabór na  bezpłatne szkolenie

 

 • Aparat fotograficzny na niebieskim tle

Zajęcia fotografii

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie

ogłasza nabór do

Koła fotograficznego Wielicki Kadr Pierwsze

 

 • Plakat informujący o konkursie

Piękny ogród

Rada Sołecka wsi Wielgie

ogłasza dziesiątą edycję konkursu

                            na najpiękniejszy przydomowy ogródek pn. ”Piękny ogród 2021”

 • Na zdjęciu rowery

Rajd rowerowy

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza

na IV rajd rowerowy

 • Rolki Reggae for unicef dla każdego dziecka Logo unicef

Rolki Regge Rajd

Rolki Reggae Rajd for UNICEF dla każdego dziecka

12 czerwca Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czarnem

 • Napis Dzień Dziecka na niebieskim tle na dole kolorowe balony

Dzień Dziecka

Kochane Dzieci ! Z okazji Waszego święta życzymy, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach, każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń. Niech Wasze dzieciństwo będzie bajkowe i beztroskie. Pracownicy Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie.

 • Kolorowy plakat na akcję Aktywne Wakacje

Aktywne Wakacje

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza do udziału w akcji Aktywne Wakacje.

 • Kolorowe zdjęcia z term uniejowskich

Termy Uniejów

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie organizuje rodzinny wyjazd do Term Uniejów.

30 czerwca 2021r. (środa)

 • Napis na kolorowym tle Energylandia w Zatorze

Wycieczka wakacyjna

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie organizuje wycieczkę do największego w Polsce Parku Rozrywki

w Zatorze  Termin: 6 lipca 2021r.

 • Na zdjęciu napis pobierz aplikację stop covid protego safe

Informacja

Na prośbę Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Lipnie, w związku z epidemią coronawirusa, umieszczamy link http://bit.ly/ProteGOSafe do aplikacji STOP COVID – ProteGO Safe.

 • na zdjęciu napis 3 maja wokoło kwiaty w białym i czerwonym kolorze

Święto Narodowe

Konstytucja 3 maja jest jednym z symboli naszej niepodległości. Przez dziesięciolecia prawo do kultywowania pamięci o jej uchwaleniu świadczyło o kondycji polskiej państwowości. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął uchwałę z dnia 27 listopada 2020 r w sprawie ustanowienia roku 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja. Właśnie w 2021 roku mija 230 lat od ustanowienia tej ważnej dla historii Ustawy Rządowej.

 • na zdjęciu kolorowa łąka ze stokrotkami i napis majówka nieczynne

Uwaga !

Uprzejmie informujemy naszych użytkowników, że w dniu 04 maja 2021r. (wtorek) wszystkie nasze placówki, zarówno biblioteczne jak i ośrodek będą nieczynne. Dzień wolny za święto przypadające w sobotę- 1 maja.

 • żółty żonkil

Akcja Żonkile

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie uczestniczy w akcji Żonkile.
 • Napis uwaga ważny komunikat

Ważny komunikat

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz rekomendacjami Biblioteki Narodowej, placówki biblioteczne Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie kontynuują swoją działalność, polegającą na wypożyczaniu zbiorów na zewnątrz, na dotychczasowych zasadach.

 • Na zdjęciu tulipany różowo-fioletowe na fioletowym tle

Życzenia na Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to święto, które w naszej gminie zawsze było obchodzone bardzo uroczyście. Panie spotykały się w świetlicach wiejskich. Były tańce, słodki poczęstunek, życzenia i prezenty od Panów.

 • Na zdjęciu kolorowe opakowania i puszki kociej karmy

Zbiorka karmy

Pracownicy Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji zbiórki karmy dla kotów dziko żyjących. Szczególne podziękowania dla dzieci i ich opiekunów ze szkół w Czarnem, Zadusznik i Wielgiego oraz dzieci z Akademii Przedszkolaka we Wielgiem, za hojność i zaangażowanie.

 • Na zdjęciu kot na granatowym tle

Światowy Dzień Kota

W środę tj. 17.02 obchodzimy Światowy Dzień Kota z tej okazji pochwal się swoim futrzakiem! Wstaw zdjęcie swojego kota w komentarzu pod tym postem! Czekamy na zdjęcia Waszych kociaków! Mile widziane podanie imienia kotka!

 • Widok na rozłożone kartki walentynkowe

Rozstrzygnięcie konkursu

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Pochwal się swoją walentynką” Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Pochwal się swoją walentynką” został rozstrzygnięty.

 • Widok na stół z pączkami i faworkami

Tłusty Czwartek

Z okazji zbliżającego się Wielkiego Postu, każdy ostatni czwartek karnawału to „Zapusty”. Wedle tradycji to dzień, w którym możemy sobie pozwolić na bezkarne jedzenie dużej ilości pączków.

 • Napis Walentynkowy book challenge i duże serce z książek a w środku serduszka

Walentynkowy book challenge

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie zaprasza do zabawy podejmij walentynkowe wyzwanie koła fortuny. Przyjdź do biblioteki, zakręć kołem, wybierz książkę z kategorii, wypożycz i przeczytaj.

 • Napis pochwal się swoją walentynką

Walentynkowy konkurs

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie organizuje konkurs na kartkę walentynkową „Pochwal się swoją Walentynką!”. Pokaż nam swoją Walentynkę! Liczy się Twoja pomysłowość i wrażliwość. Uczucie, które przelejesz na swoją kartkę.

 • Dwa kotki czarny i różowy

Zbiórka karmy

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie ogłasza zbiórkę karmy z okazji Dnia Kota. Zbiórka karmy dla kotów,odbywa się w bibliotece we Wielgiem,Czarnem i Zadusznikach do dnia 26.02.2021.

 • Wakacyjne ognisko

Nocna obserwacja nieba

W ubiegły wtorek odbyło się długo wyczekiwane ognisko na rozpoczęcie wakacji. W malowniczej scenerii jeziora Orłowskiego dzieci  wraz z rodzicami piekły kiełbaski i radośnie spędzały czas.

 • Magik

Warsztaty z magikiem

Ośrodek Kultury i Biblioteka  Gminy Wielgie serdecznie zaprasza dzieci na warsztaty z magikiem.

 • Astrobaza

Astrobaza dla dzieci

Dzieci korzystający z wakacyjnej oferty Ośrodka Kultury, wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez Astrobazę z Dobrzynia n/W pt. „Halo tu stacja kosmiczna”.

Przejdź do początku strony