Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie

Odnośniki

Serwisy

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Menu

Treść strony

  • Dzień Kundelka

Dzień Kundelka w bibliotece

25 października obchodzimy dzień psów wielorasowych, czyli kundelków. To święto kiedy w szczególny sposób przypominamy o losie niechcianych, niemających domów piesków. Na początku października ogłosiliśmy akcję zbierania karmy dla Fundacji SOS Dalmatyńczyki i ich podopiecznych z „Kundelkowiska”.  Przez cały październik mali czytelnicy ze współpracujących z nami szkół  i przedszkoli przychodzili do biblioteki na zajęcia edukacyjne. Podczas spotkań  dzieci m.in.  wykonywały prace plastyczne, słuchały bajek o zwierzątkach.

Największą  niespodziankę zachowaliśmy na finał akcji.  Tego dnia  odwiedził bibliotekę  Ramzes-psi terapeuta. Co prawda nie kundelek, bo rasowy labrador, ale z dziećmi bawił się jak, niezadzierający nosa kundel. Maluchy  z zachwytem i wielką uwagą wysłuchały opowieści opiekunki   Ramzesa m.in.  o tym jak należy zajmować  się psem  i zachowywać w kontaktach z czworonogiem. Były zachwycone pokazem umiejętności Ramzesa –„podaj lapę”, „przybij piątkę”.

Tego dnia zakończyliśmy również akcję zbierania karmy dla miejscowego „Kundelkowiska”. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, oczywiście w imieniu bezdomnych psiaków.  

  • Dzień Kundelka 1
  • Dzień Kundelka 2
  • Dzień Kundelka 3
  • Dzień Kundelka 4
  • Dzień Kundelka 5
  • Dzień Kundelka 6
  • Dzień Kundelka 7

« wstecz

Dodatkowa treść

Banery

Kontakt

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie

ul. Starowiejska 81, 87-603 Wielgie

NIP:4660418245

tel: 542897470; 796-703-086

email: kkwiecinska@okib.pl; mszczupacka@okib.pl

Fotokod do strony www.okib.pl
[obiekt mapy] Dojazd do lokalizacji - Starowiejska 81

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.