Treść strony - Aktualności do 2020 roku
Festiwal Smaku-Dzień Faworka
Wyniki konkursu kulinarnego „Festiwal Smaku-Dzień Faworka”
Tegoroczny, XVI Festiwal Smaku-Dzień Faworka, już za nami. Na zaproszenie Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Wielgie „Przyszłość” i Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie odpowiedziało wiele aktywnie działających Pań zarówno z naszej gminy jak i gmin ościennych.
Do konkursu kulinarnego przystąpiło 61 produktów w 4 kategoriach.
Potrawy mięsne i przystawki
Wypieki i desery
Pączki, faworki, oponki
Napoje alkoholowe
Wyniki konkursu:
Potrawy mięsne i przystawki
1. Piotr Skonieczny z Ignackowa za Pieczeń koźlęcą.
2. Renata Mańska z Teodorowa za Strogonow z kluseczkami
3. Anna Lesiak z Teodorowa za Pierogi z grzybami
Wyróżnienia otrzymali –Piotr Skonieczny z Ignackowa za Kiełbasę z koźlęcia, Anna Jędrzejewska z Suradówka za Wyroby wędliniarskie, Anna Garlikowska z Suszewa za Roladę serową, Mariola Gorzechowska z Teodorowa za Suma w zalewie octowej.
Wypieki i desery
1. Beata Bednarz z Teodorowa za Sernik
2. Edyta Matuszyńska z Bętlewa za Łącki przekładaniec
3. Grażyna Gawlińska, E. Stasinowska, B. Szydłowska z Oleszna za Górę lodową
Wyróżnienia otrzymali- Bożena Karbowska, Grazyna Dynakowska z Oleszna za Łaciatka, Anna Antonowicz z Tupadł za Orzeszki od Ani, Teresa Grzegorzewska z Tłuchowa za Wiewiórkę, Franciszka Wiśniewska z Wioski za Jabłecznik.
Pączki, faworki, oponki
1. Katarzyna Malesa z Tłuchowa za Pączki parzone
2. Ewa Dudzińska ze Zbytkowa za Faworki
3. Mirosława Maj z Kłobukowa za Faworki
Wyróżnienia otrzymali: Ewa Kobyłko, Teresa Kostrzewska z Zadusznik za Domowe pączki, KGW „Swojskie babki” z Czerskich Rumunek za Donaty, Maria Kuskowska z Tłuchówka za Pączki, Renata Mańska z Teodorowa za Oponki
Napoje alkoholowe
1. Danuta Śliwińska ze Zbytkowa za Nalewkę owocową
2. Anna Karbowska z Oleszna za Nalewkę cytrynową
3. Bożena Kwiatkowska z Teodorowa za Nalewkę z aronii
Wyróżnienia otrzymali: Anna Dudzińska z Lipin za Wino porzeczkowe, Aneta Brzezińska z Tupadł za Nalewkę z kwiatu czarnego bzu, Elżbieta Łukaszewska z Bałdowa za Domową nalewkę z mniszka lekarskiego, Halina Michalska ze Źródeł za Nalewkę wiśniową.
Skład komisji oceniających:
Wypieki i desery, pączki, faworki, oponki
1. Anna Kilanowska –Kłos –dietetyk
2. Martyna Martewicz- cukiernik
3. Mirosława Strupczewska- dyrektor KDBS o/Wielgie
Potrawy mięsne i przystawki
1. Magdalena Włodarska –Kasiuk- st. specjalista ds. przedsiębiorczości, K-P ODR
2. Małgorzata Chojnicka- dziennikarka, autorka bloga o gotowaniu
3. Ewa Matera- restauratorka, właścicielka Folwarku „Mat- Era”
Napoje alkoholowe
1. Mirosław Gniady- v-ce prezes Zarządu KDBS
2. Piotr Kycia – właściciel Agencji Ubezpieczeniowej Mini-Max z Lipna
3. Ryszard Kurowski-przedsiębiorca
4. Ludwik Bieńkowski-rolnik
Sponsorami wydarzenia byli:
Starostwo Powiatowe w Lipnie
Pani Anita Wituska-Pałacyk Gozdawa z Łochocina
Pan Piotr Kycia –Agencja Ubezpieczeniowa „Mini-Max” z Lipna
Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy
Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Lipnie