Przejście do sekcji:

Treść strony - Zaduszniki

Walentynki

Walentynki to nie tylko czas miłości ale także radości, życzliwości i przyjaźni. To również czas, kiedy robimy swoim najbliższym miłe i urocze niespodzianki. Tak też było i u nas. Pracownicy Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie z okazji Walentynek zorganizowali zajęcia plastyczne dla dzieci w przedszkolach i klasach I-III. W zajęciach brały udział dzieci z Czarnego, Wielgiego i Zadusznik.

Wędrówka po planetach – zajęcia z Photonem

Robot –Photon po raz kolejny odwiedził klasę „0” w Szkole Podstawowej w Zadusznikach. Dzieci z klasy ,,0’’ w Zadusznikach wzięły udział w zajęciach związanych z kosmosem, a dokładnie poznawały Układ Słoneczny i wędrowały po wszechświecie z robotem edukacyjnym Photon. Wprowadzeniem do zajęć była krótka rozmowa z dziećmi na temat ich wiedzy o kosmosie. Po

Photon u przedszkolaków

Biblioteka kojarzy nam się głównie z wypożyczaniem książek. Jest to jedno z jej podstawowych zadań, ale nie tylko. O tym, że w bibliotece można robić jeszcze inne ciekawe rzeczy, przekonali się uczniowie klasy ,,0’’ w Zadusznikach. Wzięli oni udział w spotkaniu z robotem edukacyjnym Photon.

Uwaga czytelnicy

Informacja dla Czytelników filii bibliotecznej w Zadusznikach.

Biblioteka do odwołania nieczynna .

Otwarcie biblioteki

Od środy 3 czerwca zapraszamy czytelników do filii bibliotecznej w Zadusznikach. Biblioteka czynna do odwołania tylko w środy w godzinach 7.30-15.30.

Biblioteka krainą baśni i marzeń

Biblioteka krainą baśni i marzeń- na terenie szkoły-spotkanie z dziećmi klasy 0. Zaprezentowano książeczki dla dzieci, zapoznano z zasadami korzystanie i wypożyczania. Okazało się, że rodzice chętnie czytają dzieciom, wielki szacunek dla dojrzałości rodzicielskiej, czytanie dzieciom to inwestycja w rozwój ich pociech, które nic nie kosztuje.

Czytamy bez mamy

DO akcji "Czytamy bez mamy" dołączyli uczniowie klasy III a twierdząc, że to dobry sposób na rozwój intelektualny uczestników.

Głośne czytanie dzieciom

Biblioteka publiczna we współpracy ze Szkołą Podstawową w Zadusznikach przeprowadziła w roku szkolnym 2015/2016 akcję głośnego czytania.Zaangażowali się w nią uczniowie starszych klas.Proponowane przez bibliotekarkę lub osobiście wybrane książki czytali dzieciom w klasach: ,,0'', I i II. Celem tego zadania było uprzyjemnienie czasu dziatwie szkolnej oraz zaszczepienie tradycji czytelniczych i przeniesienie ich do domów rodzinnych.

Konkurs

Z okazji Tygodnia Bibliotek zorganizowano, wcześniej zapowiedziany konkurs ,,Płynnego Czytania'', mający doskonalić technikę czytania młodych czytelników. Odbyły się 4 konkursy w klasach: I, II a, II b, III .Uczniowie czytali losowo wybraną książkę, nowy, niećwiczony tekst.

Konkurs recytatorski

Uczennica Magdalena Dynakowska zainteresowana poezją zaproponowała propagowanie tego gatunku literackiego wśród swoich rówieśników. Szczególnie polubiła poezje księdza Jana Twardowskiego. Pracownicy biblioteki  postanowili zorganizować konkurs recytatorski, w którym wzięły udział miłośniczki wierszy wymienionego poety. Piękna interpretacja utworów wzruszyła wszystkich słuchaczy, komisja jednak musiała wybrać trzy najlepsze:

Dzieci czytają dzieciom

Głośne czytanie w klasie II b SP w Zadusznikach książki "Dziwni klienci" przez uczennicę Hannę Korycką - mistrza pięknego czytania.

Czytanie w bibliotece

Możemy słuchać jak inni czytają, możemy czytać sami sobie, wszystko z pożytkiem dla uczniów - wycieczka i spotkanie z klasą V w bibliotece. Uczniowie wybrali książki i przez pół godziny czytali po cichu w bibliotece.

Wrześniowe wycieczki do biblioteki

We wrześniu bibliotekę publiczną odwiedziło 5 wycieczek szkolnych; klasa II a dwukrotnie oraz klasa III celem zwrotu książek, zapoznaniem się z zakupionymi nowościami dla dzieci i wypożyczenia interesujących lektur i zapisu nowych uczniów.

Głosnie czytanie dzieciom

Głośne czytanie przez bibliotekarkę w przedszkolu i w klasie ,,0'', które miało na celu nauczenie dzieci cierpliwości słuchania i zainteresowania książkami.Przeczytano dzieciom ,, Roztrzepaną sprzątaczkę'' Doroty Gellner, tekst książki humorystyczny, dzieci były rozbawione, chętnie słuchały.

Czytanie w bibliotece

Dzieci oczekujące na rodziców chętnie czytają w bibliotece wybrane przez siebie lub polecone przez bibliotekarkę lub koleżanki książki. Spędzają bezpiecznie i pożytecznie wolny czas oczekiwania.
Przejdź do początku strony