Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie

Odnośniki

Serwisy

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Menu

Treść strony

  • Wykład

Dwudziestolecie Samorządu Województwa i Powiatu

28 marca 2019 roku studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wielgiem spotkali się na kolejnym wykładzie. Temat wykładu: Dwadzieścia lat samorządu wojewódzkiego. Temat ten omówili – Pani Aneta Jędrzejewska, radna sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego, jednocześnie członek zarządu województwa kujawsko-pomorskiego,  Pan Stanisław Pawlak, radny sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego( mandat radnego pełni przez wszystkie kadencje od początku istnienia samorządu województwa) oraz  Pan Jan Wadoń, radny powiatu w Lipnie.

            Oryginalnym elementem wykładu był film, zaprezentowany przez Panią Anetę Jędrzejewską, obrazujący zakres zmian i dokonań na terenie województwa w ciągu minionych dwudziestu lat.

            Radny Stanisław Pawlak przypomniał genezę i tło towarzyszące powstaniu naszego województwa, którego utworzenie przed dwudziestu laty wcale nie było takie oczywiste. Słuchacze mogli dowiedzieć się o wielu „zakulisowych” faktach i negocjacjach, z perspektywy ówczesnego posła na Sejm RP, którym w tamtych latach był radny Stanisław Pawlak.

            Radny Jan Wadoń podzielił się ze słuchaczami swoimi refleksjami związanymi z etatową pracą w urzędzie marszałkowskim, w latach 1999-2006, z perspektywy ówczesnego dyrektora departamentu rozwoju regionalnego. Dotyczyły one przede wszystkim wdrażania programów przedakcesyjnych na terenie województwa, przygotowań do wstąpienia Polski, a tym samym województwa do Unii Europejskiej oraz pierwszych lat członkostwa w UE.

           Uczestnikami spotkania byli najmłodsi samorządowcy naszej gminy, uczniowie działający w samorządzie uczniowskim w Szkole Podstawowej w Wielgiem, którzy zaprezentowali swoje działania w zakresie samorządności uczniowskiej.

            Poniżej prezentujemy zdjęcia obrazujące powyższy wykład.

 

Przewodnicząca Rady Słuchaczy

Maria Matuszyńska

 

  • Wykład UTW 1
  • Wykład UTW 2
  • Wykład UTW 3
  • Wykład UTW 4
  • Wykład UTW 5
  • Wykład UTW 6
  • Wykład UTW 7
  • Wykład UTW 8

« wstecz

Dodatkowa treść

Banery

Kontakt

Ośrodek Kultury i Biblioteka Gminy Wielgie

ul. Starowiejska 81, 87-603 Wielgie

NIP:4660418245

tel: 542897470; 796-703-086

email: kkwiecinska@okib.pl; mszczupacka@okib.pl

Fotokod do strony www.okib.pl
[obiekt mapy] Dojazd do lokalizacji - Starowiejska 81

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.